"Szczęśliwy zegar z Freiburga" Robert M. Rynkowski - książka przygodowa dla młodego czytelnika

"Szczęśliwy zegar z Freiburga" Robert M. Rynkowski - książka przygodowa dla młodego czytelnika

"Szczęśliwy zegar z Freiburga"

Autor: Robert M. Rynkowski

Kategoria:  Literatura dla dzieci i młodzieży/ Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Trzynastoletni Karol mieszka na wsi pod Suwałkami. Kiedy jego ojciec trafia do szpitala w Warszawie, chłopiec jest przerażony. Sądzi, że życie ojca jest związane ze starym rodzinnym zegarem. Chłopiec za wszelką cenę pragnie odzyskać pamiątkę. W poszukiwaniach pomagają mu koleżanki ze szkoły. Razem odkrywają niezwykłe właściwości zegara z pozytywką. Okazuje się, że zegar wyprodukowano we Freiburgu jako… zegar szczęścia. Czy muzyka płynąca z pozytywki rzeczywiście może sprawić, że będziemy szczęśliwi? I czy twórca zegara, Johann Krebs, był tylko genialnym zegarmistrzem, a może kimś więcej? To trzymająca w napięciu książka przygodowa: zwroty akcji, pościgi, zaskakujące wynalazki. Ale nie tylko. To także opowieść o relacjach między dziećmi: przyjaźni, ale także wrogości i uprzedzeniach, które warto przezwyciężać.

Robert M. Rynkowski, pisarz i publicysta, o sobie mówi, że pochodzi z trochę innej epoki. Zaczytywał się w przygodach Pana Samochodzika, "Dziewiątki" z "Kapelusza za sto tysięcy", Tomka Wilmowskiego. Uważa, że w każdej książce powinno o coś chodzić. Wierzy, że właśnie tak pisze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można go spotkać na ulicach prawobrzeżnej Warszawy oraz w blogosferze i mediach społecznościowych.

 

źródło informacji: dwukropek.com.pl

Wywiad Marcina Dębki z autorem R. Rynkowskim na www. infosokolka.pl

http://www.infosokolka.pl/artykul,pochodze-z-troche-innej-e-p-o-k-i.html

Recenzja wcześniejszej książki autora na łamach INFO Sokółka

http://www.infosokolka.pl/artykul,robert-m-rynkowski-gdzie-sa-kamedulskie-piwnice.html

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.