Zaśpiewajmy pastorałkę od serca

Zaśpiewajmy pastorałkę od serca

W niedzielę, 12 stycznia w kościele Św. Jerzego w Janowie, odbył się Koncert kolęd i pastorałek "Zaśpiewajmy pastorałkę od serca". Przed licznie zgromadzoną w parafialnej świątyni publicznością wystąpili: Chór Janowianie, grupy wokalne Janusie i Janutki, grupa gitarowa Janograjki oraz Justyna Wieruszewska - Biniek. Wykonawcy zostali przygotowani na zajęciach muzycznych odbywających się w GOK,SiT w Janowie.

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, w których odnaleźć można czystą poezję, piękne pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolęd jest wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.

Wspólne śpiewanie kolęd w okresie Bożego Narodzenie to przepiękna tradycja, która tak jak dzielenie się opłatkiem, jest symbolem wzajemnej jedności, miłości i pokoju.

Organizując po raz kolejny koncert pragniemy zachęcić do kontynuowania tej wyjątkowej tradycji oraz do wspólnego śpiewania.

Justyna Grabowicz

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.