XI Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

XI Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

XI Sesja Rady Miejskiej w Sokółce rozpoczęła się od przyjęcia projektu uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Sokółka na rok 2019. Obejmowały one m.in.: zakup mebli do wiaty w Nomikach w kwocie 4 tys. zł, wyposażenie placu zabaw w Wierzchłowcach w kwocie 9tys- fundusz sołecki, ‘’wykonanie przyłącza oświetlenia ulicznego w m. Słojniki’’ w kwocie 2300 zł- fundusz sołecki, ‘’wykonanie przyłącza oświetlenia ulicznego w m. Szyszki’’ w kwocie 1800 zł- fundusz sołecki. Zwiększono również środki na Przebudowę z rozbudową budynku OSP w Starej Kamionce, wartość początkową środka trwałego budynku Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych o nakłady poniesione przez gminę Sokółka w związku z przeprowadzoną modernizacją o kwotę 145 232,25 zł oraz wartość początkową środka trwałego budynku Przedszkola Nr 2 w Sokółce o nakłady poniesione przez gminę Sokółka w związku z przeprowadzoną modernizacją budynku przedszkola o kwotę 248 398,50 zł.

Radni dyskutowali również o zasadach korzystania z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce. Obecny na Sesji Dyrektor OSiR w Sokółce Piotr Rygasiewicz przestawił projekt uchwały dotyczący zasad korzystania z obiektów OSiR w Sokółce. Zdecydowano, iż teraz zniżka dla szkół przedszkoli i stowarzyszeń sportowych będzie wynosić 40 procent a od września ceny wszystkich biletów zostaną podniesione o 1zł. Płatne będzie również korzystanie z sauny.

Został również ponownie przywołany temat ulicy Targowej w Sokółce.

opr. Klaudia Galej

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.