X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

Trzynaście drużyn z powiatu zmierzyło się dzisiaj w X Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych na stadionie miejskim w Sokółce. Zawody, które odbywają się co dwa lata są nie tylko dobrą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń, ale sprawdzeniu własnych umiejętności.
Zawodnicy z OSP musieli pobiec w sztafecie z przeszkodami (slalom, ściana, równoważnia) oraz sprawdzić się w ćwiczeniu bojowym, które wymagało nie tylko dużej sprawności fizycznej i precyzji, ale i umiejętności współpracy (strażacy musieli rozwinąć linię gaśniczą, uruchomić pompę i strącić ustawione cele). Było o co walczyć – strażacy OSP walczyli nie tylko o nagrody rzeczowe i medale, ale również możliwość reprezentowania powiatu w zawodach wojewódzkich.
„W tych zawodach nie ma moim zdaniem przegranych. Wszyscy są zwycięzcami. Bardzo się cieszę, że mogłam być z wami na takiej fajniej imprezie i obserwować wasze zmagania” – podsumowywała zawody Wicestarosta Bożena Jelska-Jaroś.
W zmaganiach wzięły udział drużyny z: Drygi, Kamionki Starej, Krukowszczyzny, Krynek, Nowego Dworu, Olszy, Reszkowiec, Rozedranki, Sidry, Słojnik, Suchowoli, Szudziałowa i Zubrzycy Wielkiej.
WYNIKI:
Sztafeta:
1.OSP Zubrzyca Wielka
2. OSP Olsza
3. OSP Suchowola
Ćwiczenie Bojowe:
1. OSP Zubrzyca Wielka
2. OSP Szudziałowo
3. Kamionka Stara
Kwalifikacja końcowa zawodów:
1. OSP Zubrzyca Wielka
2. OSP Szudziałowo
3. OSP Kamionka Stara
Organizatorami imprezy był Starosta Sokólski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Komendant Powiatowy PSP w Sokółce.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.