Wystawa fotograficzna autorstwa Łukasza Horoszko pod hasłem Panie i Panowie Lasów Podlaskich.

Wystawa fotograficzna autorstwa Łukasza Horoszko pod hasłem Panie i Panowie Lasów Podlaskich.

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza na wystawę fotograficzną autorstwa Łukasza Horoszko pod hasłem Panie i Panowie Lasów Podlaskich.
Styczniowa wystawa jest pierwszą z cyklu „Z aparatem wśród fauny Podlasia ”.
Pan Łukasz jest dumnym mieszkańcem województwa podlaskiego, a dokładniej - Suchowoli. Ukończył suchowolskie liceum, z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego.
Jednak swojego życia nie związał z edukacją. Obecnie pracuje jak regionalny kierownik sprzedaży dla producenta urządzeń grzewczych. Pracodawca Pana Łukasza, firma Galmet bardzo ceni kunszt fotograficzny swego pracownika i wspiera go w realizowaniu i rozwijaniu pasji.
Pan Horoszko od dzieciństwa związany był ze sportem, głównie badmintonem i piłką nożną. Niestety stan zdrowia nie pozwolił mu go czynnie uprawiać. Wtedy pojawiła się w jego życiu fotografia. Najpierw nieśmiało i do szuflady. Do szlifowania warsztatu fotograficznego i odwagi do wyjścia ze zdjęciami do ludzi zmotywowały Pana Łukasza słowa kolegi : "Łukasz masz dobre oko".
Autor wystawy fotografią zajmuje się raptem 2 lata, a ma już za sobą sukcesy: wyróżnienie w konkursie Białowieskiego Parku Narodowego i konkursie Wiktora Wołkowa. Na swoim koncie ma również 3 wystawy: w Suchowoli, Sokółce i Orli.
W jego portoflio znajdują się również przepiękne krajobrazy Podlasia. Jak sam mówi kocha oddawać piękno północno-wschodniej Polski za pomocą aparatu fotograficznego. Nie przeszkadza mu, że często zrobienie odpowiedniego zdjęcia związane jest z wielogodzinnym oczekiwaniem na "wymarzone okoliczności".
Od niedawna Pan Łukasz łączy pasję fotografowania z nowo narodzonym hobby – mianowicie rzeźbiarstwem. Mamy nadzieję, że kiedyś da się namówić na wystawę rzeźb.
Wystawę można oglądać do końca stycznia w godzinach pracy biblioteki. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30:17:00. Serdecznie zapraszamy.
Wystawę można oglądać do końca stycznia w holu biblioteki – Os. Centrum 21, Od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30:17:00. Przypominamy o konieczności zachowania rygoru sanitarnego (maseczki oraz indywidualne zwiedzanie wystawy).
Katarzyna Bułkowska
Biblioteka Publiczna w Sokółce
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.