Wyróżnieni nauczyciele z Powiatu Sokólskiego

Wyróżnieni nauczyciele z Powiatu Sokólskiego

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały przyznane przez Starostę Sokólskiego Piotra Rećko, nagrody nauczycielom ze szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sokółce.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat funkcjonowania dzisiejszej oświaty. Nauczyciele opowiedzieli o swojej pracy, swoich planach i pomysłach na przyszłość, a przede wszystkim o tym, co należy zrobić, aby szkoła była bardziej atrakcyjna dla ucznia.

Starosta Sokólski Piotr Rećko podkreślił, że to właśnie dzięki ich zaangażowaniu w pracę dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą uczniowie naszych szkół odnoszą liczne sukcesy, jak również mają możliwość korzystania z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. Przykładem może być wyróżniona Pani Agnieszka Backiel nauczyciel Zespołu Szkół w Sokółce, która była inicjatorem aktualnie realizowanego projektu we wszystkich naszych szkołach pn.„Wspólne przebywanie – wzmacnia zaufanie”, czy Pan Grzegorz Gudalewski nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych im. mjra Henryka Dobrzańskiego - Hubala w Sokółce, który dba o aktywność fizyczną naszej młodzieży przygotowując ich do licznych zawodów sportowych. Pani Dorota Kozłowska nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce od wielu lat pozyskuje środki finansowe na rzecz uczniów organizując bale charytatywne. Nagrodzona Pani Małgorzata Karczewska – nauczyciel Zespołu Szkół w Suchowoli oraz Pani Małgorzata Anna Kułakowska – nauczyciel Zespołu Szkół w Sokółce mogą pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminu maturalnego swoich uczniów. W minionym roku szkolnym absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Sokółce na egzaminie pisemnym z języka polskiego oraz absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. J. Popiełuszki w Suchowoli na egzaminie pisemnym z języka angielskiego uzyskali 100% zdawalności. Wyniki te pokazują solidne przygotowanie uczniów i ogromne zaangażowanie nauczycieli przygotowujących ich do egzaminu maturalnego.

Podczas spotkania dużo uwagi poświęcono klasie sportowej w Zespole Szkół im. Gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej, która powstała dzięki aktywności m.in. nagrodzonych w dniu dzisiejszym Pana Mirosława Tokajuka i Pana Tomasza Sztukowskiego. To oni poświęcając swój wolny czas wychowują kolejne pokolenie młodych szczypiornistów. Pan Tomasz Sztukowski podkreślił, że oddział klasy sportowej połączony z klasa mundurową daje duże większe możliwości rozwoju dla ucznia. Dlatego też aby dać szanse innym uczniom, warto zastanowić się nad stworzeniem takich oddziałów również w pozostałych naszych szkołach.

Uroczystość wręczenia nagród pokazała, ze w naszych szkołach jest wielu nauczycieli, którzy potrafią wyjść poza ramy swoich obowiązków, a także poświęcić swój wolny czas, aby rozwijać pasje swoich uczniów. Poza w/w nauczycielami nagrodzeni zostali:

Pan Lech Czarnowicz – nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce,
Pani Ewa Genowefa Roman – psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce,
Pani Iwona Iwańczuk – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Białostockiej,
Pan Eugeniusz Klin – nauczyciel Zespołu Szkół w Suchowoli,
Pani Jolanta Czyżewska – nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce.

Wszyscy spośród grona nagrodzonych przyczynili się do podniesienia jakości pracy szkoły. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim nauczycielom z okazji ich święta składamy jeszcze raz serdeczne życzenia wielu sukcesów w nauczaniu i wychowaniu  młodzieży oraz satysfakcji i radości z wypełniania codziennych obowiązków.

 

Zdjęcia


Tagi:ZSSokółkaStarostaSokólskiSuchowolaDabrowaBiałostockaZSZSOSWPowiatSokólskinauczycieleWyróżnieniaNagrodyZSRLO

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.