Wolontariusze na Onkologii Dziecięcej

Wolontariusze na Onkologii Dziecięcej

We środę 26 października młodzi wolontariusze (w tym Diana Sawko z klasy III Tfi Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce) odwiedzili dzieci w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Wyjątkowe są tam dzieci, jedyne w swoim rodzaju, nad wiek dorosłe, inteligentne i bardzo silne. Wyjątkowi są również wolontariusze, którzy nie patrzą na trud dojazdu, późno porę czy na swoje zmęczenie, bo przecież jadą często po ośmiu godzinach lekcyjnych. Nie patrzą też na sztuczne podziały, jadą z różnych szkół, kierunków studiów. Łączy ich przecież jeden cel, aby maluchy i trochę starsi mieli ciekawe zajęcia, chwilę wytchnienia między kolejnymi dawkami leków czy kroplówkami. Dziękuję, że nie jesteście obojętni na cierpienie innych, że nie tłumaczycie się zmęczeniem, czy tym, że nie dacie rady. Każdemu kto tam wchodzi i wychodzi zawsze jest ciężko i dziwne by było, gdyby było inaczej. Ale siedząc i narzekając do niczego nie dojdziemy, a świat należy przecież do Was. Dziękuję:)

Elwira Zabłocka

Zdjęcia


Tagi:SzkołaSokółkaPOMOCbiałystokZSZDzieckoWolontariuszeKlinikaOnkologiaUniwersytetMAedyczny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.