Wokół parku podworskiego de Virionów w Krynkach

Wokół parku podworskiego de Virionów w Krynkach

- Osoby, którym zależy na poprawie stanu w jakim znajduje się Stary Park w Krynkach, utworzyły społeczną Radę Starego Parku. Takie rady działają przy innych zabytkowych parkach. Jest to organ nieformalny. Misją Rady jest m.in.: planowanie i wykonywanie prac konserwatorskich przy współpracy z Miasto i Gmina Krynki oraz Konserwatorem Zabytków, promocja obiektu, przygotowanie wizji zarządzania parkiem - pisze do nas Monika Piktel ze Społecznej Rady Starego Parku w Krynkach.
Pierwsze spotkanie Rady, urzędników Gminy i radnych odbyło się już w październiku, w Urzędzie Miejskim w Krynkach. Wówczas przedyskutowano szereg propozycji i pomysłów, m.in.:
- potrzebę kontynuacji doraźnych prac mających na celu poprawę stanu drzewostanu. Polegać one mają na: odsłanianiu starych drzew, wycince obcych gatunków drzew, zakładaniu wiązań na drzewa które mogą się złamać;
- możliwość współpracy przy aplikowaniu o środki na realizację projektów w obrębie Starego Parku;
- potrzebę wypracowania wizji parku, w tym długoterminowych celów które chcemy osiągnąć. Wizja powinna być wypracowana w konsultacji z mieszkańcami;
- potrzebę pozostawiania martwych, wywróconych lub złamanych przez wiatr drzew. W innych parkach, np. w centrum Białegostoku takie podejście jest standardem.
- zwrócono uwagę na potrzebę ustawienia tablic informujących o ryzyku związanym z przebywaniem w obiekcie podczas wietrznej pogody.


Kontynuacją tych działań jest przeprowadzenie diagnozy wśród mieszkańców gminy Krynki.
Każdy chętny może wypełnić krótką anonimowa ankietę i pomóc w określeniu potrzeb i problemów Starego Parku wg swoich odczuć.


DO MIESZKAŃCÓW GMINY KRYNKI
Poniżej załączamy link do ANKIETY DIAGNOSTYCZNEJ dotyczącej parku dworskiego de Virionów w Krynkach (potocznie zwanego Starym Parkiem).
https://docs.google.com/.../1FAIpQLSfEswpGSQV.../viewform...


Przekazujemy pozdrowienia od Społecznej Rady Starego Parku w Krynkach


Opr. Patrycja A. Zalewska
Fot. J. Jakóbczak
#Krynki #PowiatSokólski #parkdeVirionów
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.