Wojciech Zajkowski trener klubu szachowego LUKS Orient Sokółka

Wojciech Zajkowski trener klubu szachowego LUKS Orient Sokółka


O sobie:
Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jako dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego14 lat pracowałem w Gimnazjum Nr 1 w Sokółce. Czerwiec 2015, był sentymentalnym, pożegnaniem ze szkołą. Obecnie jestem właścicielem i pracuję w Bartniku Sokólskim, pochłania to zdecydowaną większość mego czasu (pszczółki i miodek). Niczego bym nie zmieniał - jestem zadowolony ze swojego życia.
Praca trenera: Sport to całe moje życie, od dziecka. Trenerem dzieci, które stawiają pierwsze kroki w szachach zostałem w 2014 roku. W szachy nauczył mnie grać mój tata, ja nauczyłem gry swoje dzieci, które z powodzeniem, kontynuowały grę w naszym klubie LUKS Orient Sokółka. Teraz tą pasją dzielę się z najmłodszymi. Byłem przez 13 lat trenerem piłki siatkowej chłopców w Gimnazjum nr 1, przez 8 miesięcy trenerem piłki nożnej w Akademii Sportu Falcon. Teraz przyszedł czas na szachy.
Sukcesy: Moim największym osiągnięciem sportowym było zdobycie Mistrzostwa Makroregionu Mazursko-Mazowieckiego w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego w kategorii junior (miałem wtedy 17 lat). Trenowałem kolarstwo, przez 6 lat. Wiem, co to jest ciężka, systematyczna praca. Do największych osiągnięć klubu należy wymienić: II miejsce w MP i III miejsce w ME w szachach szybkich. Medale Mistrzostw Województwa Podlaskiego i Mistrzostw Międzywojewódzkich.
 
Główny cel: Przekazywanie pasji szachowej najmłodszym, propagowanie sportu umysłowego w środowisku lokalnym, uczestniczenie w szkoleniach instruktorskich i sędziowskich. Organizowanie: szkolenia szachowego, turniejów, wyjazdów na turnieje.
Marzenie: Zdobycie Medali Mistrzostw Polski w szachach klasycznych, powołanie do kadry narodowej naszych zawodników (we współpracy z trenerem Czesławem Spisakiem - dwukrotnym, jako trener) Drużynowym Mistrzem Polski w kategorii junior). Jak motywuję:
Zachęcam poprzez: przekazywanie pasji do szachów, organizowanie konkursów, turniejów szachowych, (co tygodniowe - wtorkowe, w Domu Rodzinnym „Serce”) oraz większych, nowoczesne szkolenie internetowe e-learning, półkolonie szachowe, organizowanie wraz z rodzicami wspólnych wyjazdów na turnieje, połączonych z wizytą w jakimś ciekawym miejscu. Szachowe "Andrzejki", Kulig, Kraina Krasnoludków, Paintball itp.
Szachy jest to królewska gra, która rozwija umysł, logiczne myślenie, w każdym wieku. Fantastyczne jest to, że przy szachownicy 5-6 letni maluch rywalizuje z osobą kilkadziesiąt lat starszą, nawet po dziewięćdziesiątce i może go pokonać. Osobom starszym jest polecana, aby zachować jasność umysłu. Gra jest piękniejsza, im się ją dłużej poznaje.
 
"Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” (Paul Morphy)

WZ

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.