Wicemistrzostwo Polski oraz brąz w bilardzie, dla Sokółki !

Wicemistrzostwo Polski oraz brąz w bilardzie, dla Sokółki !

Najważniejsza krajowa rywalizacja w bilardzie ; Mistrzostwa Polski Mężczyzn zamknęły w tej dyscyplinie sportu sezon 2018. W imprezie rozgrywanej przez 5 dni w Kielcach w hotelu Bińkowski rywalizowała 32 najlepszych polskich profesjonalistów. Wśród nich 3 bilardzistów LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA: Sebastian Batkowski ,Konrad Piekarski, Dominik Zając. W ramach mistrzostw rozegrano 3 turnieje ; w 8bil, 9bil, 10bil. Najlepiej z sokółczan do tej rywalizacji był przygotowany  Sebastian Batkowski i potwierdził swoją wysoką formę zdobywając wicemistrzostwo kraju w 10 bil oraz brązowy medal  w 8 bil. Dołożył do tego jeszcze 5 miejsce w 9kę. Dominik Zając oraz Konrad Piekarski w kilku meczach odnosili cenne zwycięstwa, ale były też słabsze mecze co pozwoliło im na zajęcie miejsc w środku stawki. W Mistrzostwach Polski aby stanąć na podium nie można zaliczyć choćby jednego słabszego występu. Mistrzami Polski 2018 zostali ; w 8 bil  Mieszko Fortuński  - ERG Folie Lubin   , w 9 bil  Wojciech Szewczyk  - Konsalnet Warszawa , w 10 bil  Mariusz  Skoneczny – Tomaszów Mazowiecki.

Sokólscy bilardziści mimo wielu trudności mogą sezon 2018 zaliczyć do udanych , uzasadnieniem tego są medale najważniejszych  krajowych imprez ; Mistrzostw Polski, Grand  Prix Polski a także zdominowanie I Polskiej Ligi Bilardowej i powrót do Ekstraklasy.  Bardzo ważną i optymistyczną kwestią  są coraz wyższe wyniki najmłodszych sokólskich bilardzistów. W juniorskim Grand Prix Polski potrafili już wywalczyć ćwierćfinały i osiągnęli kilka zwycięstw w II Polskiej Lidze Bilardowej a także w rywalizacji amatorskiej.

Zmagania  bilardzistów , można na żywo  oglądać w  tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl, You Tube i  telewizji  SPORTKLUB.

Na zdjęciach ;  Sebastian  Batkowski  -  LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA

                                                                                                                                           Lech Piekarski - Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.