Wczoraj język polski, dziś królowa nauk - matematyka

Wczoraj język polski, dziś królowa nauk - matematyka


Wczoraj język polski, dziś królowa nauk- matematyka.
W dniu dzisiejszym (26.05.2021r.) w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 Sokółce tak jak i w pozostałych szkołach podstawowych w kraju o godz.9.00 odbył się egzamin ósmoklasisty z matematyki.
Na rozwiązanie wszystkich zadań uczniowie mieli 100 minut.
Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce Maria Andrzejewska tak relacjonuje ten dzień: „ Dzisiejsze egzaminy tak, jak i wczorajsze odbyły się zgodnie z procedurami oraz z zachowaniem wytycznych dotyczących reżimu sanitarnego. Egzaminy odbyły się prawidłowo, nie było żadnych zakłóceń oraz nieprzewidzianych sytuacji. Uczniowie wychodzili z sali z różnego rodzaju wrażeniami, jedni byli zadowoleni ze swojej pracy, inni troszkę się martwili ale generalnie nastroje są dobre”
Zapytani uczniowie o przebieg dzisiejszego egzaminu z matematyki twierdzą, że przyswajali ten materiał na lekcjach powtórzeniowych i jest on im znany.
Wiktoria: „ Uważam że egzamin próbny w przypadku języka polskiego był o wiele prostszy natomiast dzisiejsza matematyka była prostsza niż ta, na egzaminie próbnym. Ogólnie jestem zadowolona i mam nadzieje że jutrzejszy język angielski będzie równie łatwy”
Michał: „ Uważam że lepiej poszedł mi wczorajszy język polski chociaż matematyka nie była najgorsza. Cieszę się że na wczorajszym egzaminie był Pan Tadeusz ponieważ dzień przed się z niego przygotowywałem. Jeśli chodzi o zajęcia zdalne to uważam, że na pewno lepiej byłoby dla nas gdybyśmy uczyli się w szkole i mieli kontakt z nauczycielem. Na lekcjach zdalnych uczyłem się tak samo jakbym uczył się w szkole więc nie odczułem większej różnicy. Na egzaminie nic mnie nie zaskoczyło, nauczyciele bardzo dobrze nas przygotowali."
Wiktoria: „Według mnie egzamin był prosty, zero stresu nie było czym się przejmować. Został tylko jutrzejszy język angielski, więc życzę wszystkim powodzenia.”
Jutro ósmoklasistów czeka jeszcze egzamin z języka obcego nowożytnego.
W Powiecie Sokólskim do egzaminu ósmoklasisty przystępuje 559 uczniów z 33 szkół. Wyniki testu uczniowie poznają 2 lipca.
KG
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.