Walka siatkarzy o Puchar Starosty Sokólskiego

Walka siatkarzy o Puchar Starosty Sokólskiego

Hala sportowa przy ulicy Mickiewicza 11 gościła siatkarzy z województwa podlaskiego którzy występowali w ramach turnieju towarzyskiego siatkówki chłopców szkół ponadpodstawowych.Turniej miał na celu zgranie zespołów przed rozpoczynającym się sezonem ligowym. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn: dwie reprezentacje Zespołu Szkół w Sokółce, Zespół Szkół Zawodowych w Sokółce, UKS Mikolo Sokółka oraz goście z IV Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Moniek którzy przystąpiło do rywalizacji o Puchar Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Zapytaliśmy prezesa UKS MIKOLO w Sokółce Stanisława Marchiela jaki jest system rozgrywek: "gramy w dwóch trzy drużynowych grupach, w grupach gramy każdy z każdym i zwycięzcy tych grup grają mecz finałowy o pierwsze miejsce, drugie miejsca z grup grają o trzecie miejsce i trzecie miejsca z grup grają o piąte miejsce".

W rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się pierwsza drużyna Zespołu Szkół w Sokółce, która po pokonaniu wszystkich przeciwników zdobyła I miejsce! Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Moniek, trzecie IV LO Białystok,czwarte drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce, piąte miejsce wywalczył UKMikolo, zaś szóste miejsce zajęła druga drużyna Zespołu Szkół w Sokółce.

Turniej stał na wysokim poziomie i dostarczył wiele pozytywnych emocji jego uczestnikom. Dziękujemy wszystkim za udział oraz życzymy powodzenia w rozgrywkach ligowych.

Organizatorami turnieju byli - prezes UKS MIKOLO w Sokółce Stanisław Marchiel oraz dyrektor ZSZ Sokółka Grzegorz Zalewski.Najlepszym przyjmującym turnieju został Sebastian Malinowski (ZSOiZ Mońki), najlepszym atakującym – Jakub Kryński (IV LO Białystok), najlepszym rozgrywającym – Maciej Kiemiesz (ZSZ Sokółka), zaś tytuł MVP turnieju przypadł Konradowi Rećko (ZS Sokółka). Wyniki meczów fazy grupowej: 1.ZS I Sokółka – IV LO Białystok 2:1 2.IV LO Białystok – UKS Mikolo Sokółka 2:0 3.ZS I Sokółka – UKS Mikolo Sokółka 2:1 4.ZSZ Sokółka – ZSOiZ Mońki 1:2 5.ZS II Sokółka – ZSOiZ Mońki 0:2 6.ZSZ Sokółka – ZS II Sokółka 2:1 Mecz o 5. Miejsce: UKS Mikolo Sokółka – ZS II Sokółka 2:1 Mecz o 3. Miejsce: IV LO Białystok – ZSZ Sokółka 2:1 Finał: ZS I Sokółka – ZSOiZ Mońki 2:1

Stanisław Marchiel
Maciej Białobłocki

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.