Wakacyjne staże uczniów w ramach projektu

Wakacyjne staże uczniów w ramach projektu

Wakacyjne staże uczniów w ramach projektu pn. „Uczniowie i nauczyciele Powiatu Sokólskiego podstawą konkurencyjnego rozwoju podlaskiej gospodarki”

 

Stażystka Ewelina Kudlewska (fot.)

Czy staż w Biurze Rachunkowym D.Wysocka spełnił Twoje oczekiwania?

Tak, dzięki niemu dowiedziałam się wielu ciekawych i nieznanych mi rzeczy. Na pewno miał wpływ na moje umiejętności. Dzięki temu, czego nauczyłam się w szkole, potrafiłam odnaleźć się na tym stażu. Nauka w ZSR w Sokółce dużo mi dała.

Czy według Ciebie po tym stażu łatwiej może być z rozpoczęciem pracy?

Na pewno, dlatego że pierwsze lody zostały już przełamane. Człowiek inaczej do tego podchodzi. Wie, jak to wygląda od strony pracodawców. Już na pewno nie będzie takiego stresu.

Czy zamierzasz podążać nadal w kierunku, który wybrałaś?

Tak, gdybym nie zamierzała, nie kształciłabym się. Nie zamierzam od razu skakać na głęboką wodę, ale z czasem chciałabym jak najściślej pracować zgodnie z wykształceniem.

Jeśli byłaby możliwość uczestniczenia w podobnym projekcie, skorzystałabyś z niej ponownie?

Tak, jak najbardziej.

 

Opiekunka stażu - Dominika Wysocka,Biuro Rachunkowe

Jak Pani wspomina staż Eweliny?

Bardzo dobrze. Była solidnie przygotowana, dużo wiedziała. Znała dokumenty związane z księgowością. Świetnie poruszała się w programach komputerowych, na których pracujemy.

Czy podczas stażu Ewelina miała kontakt z klientem?

Tak, chociaż głównie przysłuchiwała się moim rozmowom z petentami, ponieważ nie ma jeszcze aż takiego doświadczenia, żeby mogła przeprowadzać je sama. Jednak była uważna i dopytywała o sprawy, które ją nurtowały. Starałam się wyjaśniać jej wszystko na bieżąco.

Chętnie uczestniczy Pani w takich projektach?

Oczywiście, to bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla pracodawców, jak i młodych ludzi chcących się kształcić.

Opr. P.A. Zalewska

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.