Wakacje z Biblioteką

Wakacje z Biblioteką

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Wakacje z Biblioteką”.W środę,19 sierpnia zaprosiliśmy naszych ukochanych czytelników na plenerowe zajęcia pt.”Wirus w koronie”.
Na powitanie kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Jagoda Słoma wraz z bibliotekarką Moniką Szyszko wspólnie przeczytały „Bajkę o złym królu Wirusie i dobrej kwarantannie”.Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały utworu, dzięki któremu dowiedziały się o zagrożeniu koronawirusem, sposobach uniknięcia zakażenia oraz jak zminimalizować strach przed chorobą. Kontynuując temat, z uśmiechem na twarzy rozpoczęliśmy aktywne zabawy ruchowe pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch tj: Wirus w koronie atakuje, Detektyw na tropie intruza i wiele innych. Następnym punktem programu były relaksujące zajęcia plastyczne i sensoryczne pod nazwą „Nie taki wirus straszny”,na których nasi najmłodsi mogli rozbudzić swoje zmysły i wyobraźnie tworząc „tarczę antywirusową”,własne wiruski z ekologicznej ciastoliny oraz piękne obrazki 3D.Byliśmy zachwyceni z efektów naszej pracy. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania,tańców oraz cudownego odpoczynku w strefie „kwarantanny” przy bibliotecznych poczytajkach.
Serdecznie dziękujemy Pani Burmistrz Ewie Kulikowskiej oraz sponsorom indywidualnym za dofinansowanie zajęć z cyklu „Wakacje z Biblioteką” .
Zajęcia odbyły się zgodnie wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia,z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Zapraszamy na kolejne letnie zajęcia z Biblioteką. Wszelkie informacje na naszej stronie na Facebooku, zachęcamy do odwiedzin nas w internecie i Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.

Biblioteka Publiczna w Sokółce Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.