Wakacje z biblioteką 2020

Wakacje z biblioteką 2020

Lato w pełni, a za nami kolejne słoneczne zajęcia z Biblioteką. We wtorek, 11 sierpnia zaprosiliśmy naszych kochanych czytelników na spotkanie autorskie z Katarzyną Janowicz– Timofiejew - autorką książek dla dzieci.

Rozpoczęliśmy od zabawy słowno-ruchowej na podstawie niezwykle interesującej i mądrej książki pt. „Albertynka”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały cennych zasad dobrego wychowania oraz zgodnego obcowania w zróżnicowanej grupie: kurek, króliczków i baranków:) Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w teatrzyku pacynkowo-paluszkowym tworząc własne przedstawienie. Była to trudna sztuka, ale każdy poradził sobie doskonale. Wszyscy otrzymaliśmy w prezencie wspaniałą książkę z autografem i wyjątkową dedykacją. I tak nasz „turnus po krainie literatury” dobiegł końca...Uroczyście, z uśmiechem na twarzy podziękowaliśmy pani Katarzynie Janowicz- Timofiejew za przybycie i cudowne warsztaty, wręczając „słodki” bukiet. Nie był to jednak koniec naszego spotkania. Nie mogło zabraknąć wspólnych gier i zabaw ruchowych z bibliotekarkami, olbrzymich baniek mydlanych oraz szaleństw z chustą animacyjną. Odpocząć mogliśmy wśród bohaterów naszych ulubionych bajek i wierszy, które przygotowane zostały w „czytelni pod chmurką”. Na zakończenie stworzyliśmy własnoręcznie piękną wakacyjną książkę, która powiększy księgozbiór Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Zajęcia odbyły się zgodnie z wytycznymi rekomendowanymi przez Ministra Zdrowia, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Jeśli chcecie, aby Wasze pociechy spędziły czas twórczo i kreatywnie zapraszamy 19 sierpnia dzieci w wieku 5-10 lat na kolejne wakacyjne zajęcia pt.”Wirus w koronie”. Obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy gorąco do śledzenia naszej strony na Facebooku oraz zapisania do Biblioteki.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.