VII Kryterium Uliczne o Memoriał im. Edwarda Dudzińskiego

VII Kryterium Uliczne o Memoriał im. Edwarda Dudzińskiego

Dzisiejszego dnia po raz siódmy ulicami Krynek, kolarze wzięli udział w VII Kryterium Ulicznym o Memoriał im. Edwarda Dudzińskiego pt.: „Kolarstwo – moim jedynym nałogiem oraz pasją”, pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.
Po ulicach Krynek ścigali się amatorzy i kolarze licencjonowani - Żacy, Młodzicy, Juniorzy Młodsi, Juniorzy, a także dorośli w kategorii Masters.
Kolarze rywalizowali na 1600-metrowej pętli poprowadzonej ulicami: Plac Jagielloński, Rynkowa, Grodzieńska, Targowa i 1 Maja. W zależności od kategorii wiekowej do pokonania było od 1 do 18 okrążeń. Zawody były równocześnie dla zawodników licencjonowanych Mistrzostwami Województwa Podlaskiego w Kryterium Ulicznym.

Jak podkreśla organizatorka wyścigu i prezes UKS Feniks w Krynkach Natalia Godlewska, jest to impreza głównie z myślą o dzieciach i młodzieży.
„Są to nasze mistrzostwa województwa, zawody patronatem objął Starosta Sokólski Piotr Rećko. Zawody jak zwykle mamy pod hasłem "Kolarstwo - moim jedynym nałogiem oraz pasją". To jest nasze hasło przewodnie ponieważ chcemy odrywać młodych od współczesnych nałogów nie tylko od papierosów, alkoholu czy narkotyków ale też od komputerów, komórek ,tabletów czy gier. Mamy zawodników dziś tych najmłodszych 4-6 lat, a nawet mamy 3 latka który startował na 200m , później startowali zawodnicy 7-8-9-10 lat, była tam bardzo dobra obsada ponieważ startowało aż 12 zawodników i 9 zawodniczek. Następnie startowali starsi zawodnicy do lat 18, a po nich młodziki i to są już mistrzostwa województwa w kryterium ulicznym w którym startuje 50 zawodników. W tym roku mimo pandemii dopisała nam frekwencja, dopisała również pogoda i cieszymy się bardzo ze mamy tyle dzieci które chcą uprawiać sport, a przede wszystkim kolarstwo”.

Piotr Kirpsza, trener SKK Sokół
„W tym roku wyścig ten przybrał formę wyścigu lokalnego, ze względu na pandemię jak i równoległy wyścig na Mazurach który odciął tą część naszych znajomych kolarzy . Ścigamy się więc w swoim gronie , przyjechały kluby z Białegostoku, Choroszczy, Sokółki, są też pojedyncze jednostki – zawodnicy z innych miejscowości. W kategorii żak mieliśmy trzech najlepszych zawodników, nie było to zaskoczenie ponieważ jeden z naszych zawodników w lipcu zajął trzecie miejsce w Polsce podczas mistrzostw szkółek kolarskich. W tych młodszych kategoriach czujemy się bardzo mocni, w starszych frekwencja jest nieco gorsza ponieważ wirus przerwał cykl treningowy ale pomimo że zawodników jest teraz mniej to trasa pozostała trudna, jak jest co roku. Runda jest bardzo krótka składająca się głownie ze zjazdu i długiego podjazdu gdzie po przejechaniu 2-3 okrążeń daje mocno się we znaki, także przy dystansie 18 okrążeń w starszych kategoriach jest to już duży wyczyn i nie da się tego porównać do przejechania 30 km luźno na treningu między miejscowością A czy B , jest to ciągły interwał, chwila zjazdu i znowu mocna praca pod górę, tym bardziej jesteśmy zadowoleni że te wyścigi się co roku odbywają ponieważ jest to niezłe przygotowanie do imprez docelowych. A już za dwa tygodnie odbędą się kolejne mistrzostwa Polski tym razem na rowerach MTB w województwie wielkopolskim i tam właśnie wybierzemy kilku najsilniejszych na ten moment zawodników i będziemy godnie reprezentować nasze miasto i powiat".

Edward Dudziński – ur. w 1949 r. wychowywał się w Łapiczach k/Krynek. Z powodzeniem uprawiał kolarstwo w latach 1965 – 1972 w Gwardii i Ognisku Białystok w wielu wyścigach stając na najwyższym stopniu podium lub zajmując jedno z trzech pierwszych miejsc. Po zakończeniu kariery zawodniczej pomagał bratu Kazimierzowi w Ognisku Białystok w szkoleniu młodych adeptów kolarstwa.
Był pomysłodawcą i organizatorem Kolarskich Czwartków a także Sportowych Sobót, w których brały udział setki młodych amatorów kolarstwa. Był organizatorem wielu imprez kolarskich w tym współorganizatorem Memoriału im. Józefa Gościło. Był również sędzią kolarskim, Prezesem KKS Ognisko Białystok, wieloletnim nauczycielem w VI LO w Białymstoku, a w 2003 r. pełnił funkcję Wiceprezesa do spraw szkoleniowych w Zarządzie Podlaskiego Okręgowego Związku Kolarskiego. Zmarł po ciężkiej chorobie 28.02.2004 r.
Wydarzenie organizowane było przez Urząd Miasta i Gminy Krynki oraz UKS „Feniks” Krynki. Inicjatywę zorganizowania popoparł również Powiat Sokólski, który dofinansował organizację zawodów.
Pomysłodawczyni wyścigu – Pani Natalia Godlewska, założycielka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Feniks” w Krynkach, na co dzień pasjonatka kolarstwa, podkreśla że głównym celem imprezy jest propagowanie jazdy na rowerze wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz aktywny sposób spędzania wspólnie czasu wolnego przez całe rodziny.

Wyniki: 

LISTA STARTOWA kat. DZIECI 7-8 LAT 

1. Ostaszewski Jan – szkółka kolarska Ogrodniczki
2. Dawid Grynczel – Sokółka
2. Kukisz Bartłomiej – Krynki

1. Kraszyńska Zofia - Krynki
2. Ciruk Jadwiga - Krynki

LISTA STARTOWA kat. DZIECI 9-10 LAT 

1.Taudul Paweł – Krynki
2. Waszkuć Gabriel - Krynki
3. Godlewski Hubert – Krynki

1. Ciruk Michalina – Krynki 
2. Carewicz Antonina – Krynki 
3. Bielska Michalina - Krynki

LISTA STARTOWA kat. DZIECI 11-12 LAT 

1. Jackiewicz Aleksandra -2008
2. Popławska Dominika- 2008
3. Malesza Tatiana – 2009

1. Karpowicz Michał -2008- Krynki
2. Ignatowicz Jakub – Krynki
3. Kraszyński Krzesimir 

LISTA STARTOWA kat. DZIECI 15-17 LAT

1. Czarniecki Szymon – krynki

LISTA STARTOWA kat. ŻAK  *ŻAKINI

1. Chadukiewicz Jan – szkółka kolarska w Sokółce 
2. Fiedorowicz Jakub – szkółka kolarska w Sokółce
3. Dereszkiewicz Michał – szkółka kolarska w Sokółce

1. Woronowicz Amelia - szkółka kolarska w Sokółce
2. Korzon Aleksandra - szkółka kolarska w Sokółce
LISTA STARTOWA kat. MŁODZIK

1. Wiszowaty Bartlomiej – UKS Choroszcz
2. Trochim Kacper – Sokólski klub kolarski sokół 
3. Deputat Jakub – Sokólski klub kolarski sokół

LISTA STARTOWA kat. MŁODZiCZKA

1. Marecka Zuzanna – UKS „ wygoda” Bialystok
2. Tarasewicz Milena - UKS „ wygoda” Bialystok
3. Rutkowska Izabela - UKS „ wygoda” Bialystok

LISTA STARTOWA kat. JUNIOR

1. Pomian Szymon – 2002 – GKS „cartusia” w Kartuzach bike atelier
2. Panglisz Konrad-2002 - UKS „ wygoda” Bialystok
3. Cieśluk Jakub- 2003 - UKS „ wygoda” Bialystok

1. Bernacki Kacper- 2004- UKS „ wygoda” Bialystok
2. Romianiuk Patryk – 2005 – UKS Choroszcz

LISTA STARTOWA kat. MASTERS 

1. Arciszewski Paweł – stajnia rowerowa INTERCARS TEAM
2. Sochoń Wojciech – niezrzeszony 

1. Moniuszko Marzena - niezrzeszona

LISTA STARTOWA kat. AMATOR

1. Mozolewski Jakub - Sokólski klub kolarski sokół
2. Piotrowski Paweł – peleton Białystok
3. Greś Ernest - Sokółka

zdjecia
tekst
MB

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.