V Międzyhufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza”

V Międzyhufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza”

Osiemdziesięciu harcerzy i instruktorów, pięć kategorii i jeden cel – dziesiątka! Na strzelnicy Stowarzyszenia VIS w Łozowie od samego rana (08.02.2020) było głośno. Organizowany przez 4 Nowodworską Drużynę Harcerskiej Służby Granicznej „Złote Lwy” V Międzyhufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza” był świetną okazją aby sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Augustowa, Białegostoku i Sokółki. Strzelcy zmierzyli się w pięciu kategoriach: starszoharcerskiej, wędrowniczej, instruktorskiej, drużynowej oraz kategorii Open.

Wszystkie poprzednie edycje powstały z inicjatywy drużynowego harcmistrza Janusza Bielawskiego. Przy pierwszej edycji nie wiedzieliśmy, czy to się przyjmie, ale spotkaliśmy się z aprobatą naszego hufca. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa – zdecydowaliśmy się na zaproszenie drużyn z hufca Augustów i Białystok. Pierwszy raz strzelamy z broni ostrej. Wcześniej strzelaliśmy z  pneumatycznej  – z pozycji siedzącej. To zachęca harcerzy by uprawiali sport, to kształtuje charakter człowieka i uczy, żeby nie bawić się bronią. Turniej pozwala nam również się zintegrować - mówiła Ewa Horosz z 4 Nowodworskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej „Złote Lwy”.

A jeśli się integrować, to przy ognisku! Na zawodników czekały gorące kiełbaski, kawa i herbata. Sponsorami turnieju był Urząd Marzszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Starostwo Powiatowe w Sokółce.

Kto zdobył najwięcej punktów? Tego dowiemy się już niedługo…

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.