Udane starty zawodników OMEGI

Udane starty zawodników OMEGI

W sobotę 26.10.2019r. na krytej pływalni ,, Wodnik '' w Bielsku Podlaskim odbył się XIII Międzynarodowy Mecz Pływacki Dziecięcych Drużyn Klubowych z Litwy, Białorusi i Polski ,,Złota Jesień 2019''. W zawodach wzięło udział 405 zawodników reprezentujących 21 klubów z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego oraz kluby z Białorusi i Litwy. Zawody odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych: 2003-2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010. Każdy z zawodnik miał prawo startu w trzech konkurencjach indywidualnych.

W zmaganiach tych zawodnicy OMEGI przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego zdobyli 11 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe. Został też pobity jeden klubowy rekord.

W kategorii wiekowej rocznik 2009 z dobrej strony pokazała się Michalina Hajduk, która zdobyła brązowy medal na 50m st. klasycznym.

W kategorii wiekowej rocznik 2008 znakomicie zaprezentował się Sebastian Michałowski, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w wyścigach na 50m stylem dowolnym, 50m stylem klasycznym/ustanowił nowy rekord klubu/ i 100m stylem zmiennym. Sebastian zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku/suma punktów FINA za 2 najlepsze starty/.

W roczniku 2006 brylowała Iga Kuklicz, która zdobyła dwa złote medale na dystansie 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym oraz srebrny na 50m stylem klasycznym. Iga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku .

 W najstarszej kategorii wiekowej rocznik 2003-2004  zawodnicy OMEGI zdobyli najwięcej medali. Po dwa medale sięgnęła Zuzanna Rogowicz, która była druga na 100m stylem zmiennym oraz trzecia na 100m stylem dowolnym.

 Wśród chłopców świetnie pływał Eryk Michałowski, który zdobył złoto na 50m stylem klasycznym, oraz brąz na dystansie 100m stylem zmiennym.

Wielkie podziękowania należą się pozostałym zawodnikom Omegi, którzy aktywnie włączyli się w rywalizację: Karolina Miszkin, Julia Korolczuk, Paulina Breczko, Hanna Wiercińska, Zuzanna Breczko, Amelia Jurgiel, Alex Kuklicz, Natalia Glińska, Jakub Ignatowicz, Amelia Kukisz, Jakub Boguszewski, Marcel Nowik, Michał Miszkin, Monika Malicka, Dawid Uljasz i Łukasz Biziuk.

 

Konrad Stackiewicz

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.