Udane starty Omegi w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki

Udane starty Omegi  w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki

W minioną sobotę zawodnicy sokólskiej Omegi rywalizowali w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Była to impreza na bardzo wysokim poziomie. Startowało w niej blisko 300 zawodników z 30 klubów pływackich z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kluby z Litwy. Zawody te cieszą się dużą renomą, o czym świadczy fakt, że wzięło w niej udział wielu medalistów Mistrzostw Polski Juniorów a w ich trakcie padł rekord Polski juniorów 14-letnich na dystansie 100m stylem grzbietowym. Sportowe zmagania odbywały się w 8 kategoriach wiekowych, każdy zawodnik miał prawo do 3 startów indywidualnych.

Pływacy przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego przywieźli z pływackiej imprezy 8 medali: 1 złoty, 5 srebrnych oraz 2 brązowe. Ustanowili przy tym 4 rekordy klubu.

W kategorii wiekowej 2008 i młodsi świetnie zaprezentował się Sebastian Michałowski, który dwukrotnie stawał na 2. stopniu podium w wyścigach na 50m stylem grzbietowym i 50m stylem motylkowym. Dobre starty miał Jakub Ignatowicz, który był 9. na 50m stylem grzbietowym i 8. na 50m stylem motylkowym.

W roczniku 2007 z dobrej strony pokazali się Łukasz Biziuk, Dawid Uljasz oraz Amelia Kukisz. Łukasz był 4. a Dawid 5. w wyścigu na 50m styl. klasycznym. Amelia uzyskała rekordy życiowe w konkurencjach 50m styl. grzbietowym oraz 50m styl. motylkowym.

Rocznik 2006 reprezentowało 5 zawodników OMEGI: Iga Kuklicz, Oliwia Radel, Weronika Leosz, Michał Miszkin, Jakub Boguszewski. Świetnie zaprezentowała się Iga, która zwyciężyła rywalizację na 50m stylem klasycznym ustanawiając nowy rekord klubu, była 5. na 50m styl. dowolnym i 50m styl. grzbietowym. Znakomite starty miała Oliwia, która aż trzykrotnie stawała na podium. Zdobyła srebrny medal na dystansie 50m styl. dowolnym oraz 2 brązowe w wyścigach na 50m styl. grzbietowym oraz 50m styl. motylkowym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku /suma punktów Fina za 2 starty/ Iga zajęła II miejsce, Oliwia zaś była 3.Weronika i Michał zajęli 9. msc na 50m styl. klasycznym, a Jakub w tej samej konkurencji był 8.

W roczniku 2005 z dobrej strony pokazali się Justyna Łopatecka oraz Daniel Mrozwicz. Co prawda nie zdobyli medalu, ale zajmowali miejsca w okolicy podium. Justyna była 4. na dystansie 50m styl. motylkowym a Daniel zajął to samo miejsce na 50m styl. klasycznym.

W roczniku 2004 dobre wyścigi zaliczyła Zuzanna Rogowicz. W swoich startach Zuzia zajęła IV msc w wyścigu na 200m styl. dowolnym oraz dwukrotnie piąte w zmaganiach na 100m styl. dowolnym i 100m styl. grzbietowym.

W roczniku 2003 bardzo dobrze spisała się Agnieszka Ancypo i zdobyła srebrny medal w wyścigu na 100m styl. klasycznym. Była też 5. na 100m styl. grzbietowym, ustanawiając przy tym nowy rekord klubu. Z 2 rekordami klubu wrócił z zawodów Eryk Michałowski, poprawił je zajmując II msc w wyścigu na 100m styl. klasycznym oraz 5. w rywalizacji na 100m styl. grzbietowym. Julia Sołoniewicz również włączyła się w rywalizację na zawodach i wróciła do domu z nowymi „życiówkami” na 100m styl. dowolnym /6. msc/ i 100m styl. grzbietowym /8 msc/.