Uczniowie z SP w Babikach ratują dzieci na świecie!

Uczniowie z SP w Babikach ratują dzieci na świecie!

Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Babikach bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
 
„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma ona na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.
 
W naszej placówce powstało 15 unikatowych lalek, każda z nich powstała według pomysłu dzieci i ich rodzin. Uczniowie nadali każdej lalce akt urodzenia z imieniem i pochodzeniem. Wśród lalek mamy lalki z Azji, Afryki, Europy. Koordynator projektu zainteresował lokalną społeczność i zachęcił do włączenia się do akcji. W szkole przez kilka tygodni była eksponowana wystawa lalek. Odwiedziła nas również telewizja, która wyemitowała reportaż o naszej akcji. Na Facebooku można było licytować lalki. Wszystkie zostały sprzedane i trafiły do wspaniałych osób, które chętnie czynią dobro. Nasze lalki trafiły do Urzędu Gminy w Szudziałowie do wójta p. Tadeusza Tokarewicza, sekretarz p. Anety Maliszewskiej, załogi Nadleśnictwa Krynki, do prezes fundacji” Multiocalenie” p. Doroty Parzymies oraz radnych: Danuty Olchowik, Magdaleny Juchy, Elżbiety Kędyś, Krzysztofa Bacha i Krzysztofa Baranowskiego. Lalki trafiły także do Dyrektor GOKAiR w Szudziałowie p. Elżbiety Jaroszewicz. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!
 
Nasza lalka bierze udział w konkursie, od 11 do 15 marca możemy głosować przez Facebooka na stronie www.wszystkiekoloryswiata klikając na reprezentantkę naszej szkoły. Zachęcamy do głosowania. Wygrana to koncert Majki Jeżowskiej w naszej szkole. Głosujmy razem, bo jak śpiewa Majka Jeżowska: „Wszystkie Dzieci nasze są!”

tekst na podst.: AK, SP w Babikach
 
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.