TYDZIEŃ BIBLIOTEK W SOKÓLSKIEJ BP

TYDZIEŃ BIBLIOTEK W SOKÓLSKIEJ BP

Maj to bardzo ważny miesiąc dla bibliotek! W całej Polsce od 8 do 15 maja obchodzony jest TYDZIEŃ BIBLIOTEK. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Biblioteka Publiczna w Sokółce przygotowała z tej okazji wiele atrakcji, aby wspólnie z Czytelnikami i Czytelniczkami w każdym wieku podkreślić rolę biblioteki. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem Biblioteka – Świat w jednym miejscu.
Świętowanie zaczęło się już w poniedziałek. Biblioteka przygotowała niespodziankę dla czytelników! Pięć pierwszych osób, które odwiedziły placówkę otrzymało prezenty książkowe.
We wtorek, 10 maja 2022, Biblioteka miała przyjemność gościć aktora i satyryka, Jacka Fedorowicza.
Miłośników dobrej satyry, ciętej riposty i humoru na najwyższym poziomie zaprosiliśmy do rozmowy z autorem wokół jego książek: „Mistrz Offu” i „Chamo Sapiens”. „Mistrz Offu” to najnowszą książka Jacka Fedorowicza. To barwna opowieść o tym, jak kręciło się filmy w okresie PRL-u. To także opis walki niezależnych twórców z systemem i wszechobecną cenzurą okraszone inteligentnym humorem i ironią.
Na spotkaniu nie zabrakło pytań ze strony publiczności i tego, co najbardziej lubią nasi czytelnicy – wspólnych zdjęć, rozmów i autografów. Spotkanie poprowadził dziennikarz Marcin Michrowski. Wystąpienie Pana Jacka było doskonałą okazją do wspomnień, sentymentów, wzruszeń i śmiechu.
Na Facebooku ogłoszony był konkurs, w którym czytelnicy mogli opowiedzieć, za co kochają swoje biblioteki. Zwyciężyła Pani Anna Trochim zdobywając kubek z naszym logo, wypełniony słodkościami.
Przez cały maj w holu biblioteki można oglądać wystawę akwareli pod tytułem „Morskie opowieści autorstwa Sylwii Łukowskiej.
We wszystkich placówkach obowiązywała abolicja. Przez cały tydzień można zwrócić przetrzymane książki bez żadnych konsekwencji.
Żegnamy Tydzień Bibliotek, mając nadzieję, że przed nami cały rok wspólnej przygody z książką i biblioteką.


Beata Grecka, Biblioteka Publiczna w Sokółce
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.