Tydzień Bibliotek w janowskiej GBP

Tydzień Bibliotek w janowskiej GBP

Od 8 do 15 maja 2022 r. trwał Ogólnopolski XIX Tydzień Bibliotek. W tym roku obchodzony był pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie zorganizowała spotkanie autorskie z niezwykłą osobą,  poetką Panią Krystyną Gudel. W spotkaniu wzięły udział dzieci i młodzież wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej w Białousach, dzieci z zajęć plastycznych, odbywających się przy GOK, S i T oraz dorośli Czytelnicy janowskiej biblioteki. Autorka w ciekawy sposób opowiadała o swoich pasjach, uczyła pisać wiersze metodą haiku, a także przybliżyła i prezentowała swoją poezję. 

 Najmłodsi z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o zbieraniu ołówków, wykazali się znajomością przyrody odgadując nazwy prezentowanych fotografii ptaków, błyskotliwie odpowiadali na zagadki literackie. Niewątpliwie niespodzianką dzieciom było wysłuchanie wierszy, ułożonych przez poetkę dla poszczególnych klas z wykorzystaniem imion uczniów. Młodzież z kolei poznała metodę pisania wierszy metodą haiku i spróbowała własnych sił w napisaniu wierszy. Powstały piękne wiersze o miłości, przyrodzie i przyjaźni młodych adeptów poezji. Dorośli ze wzruszeniem wysłuchali skłaniających do refleksji wierszy, z różnych tomików poezji, w których poetka porusza takie tematy jak historia ,patriotyzm, miłość i przyroda. 

Dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom spotkania, a pani Krystynie Gudel za wprowadzenie w niezwykły, tajemniczy świat poezji.

Materiał: Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.