Trzy nowe otwarte strefy aktywności w Sokółce

Trzy nowe otwarte strefy aktywności w Sokółce


Dzisiaj Starosta Sokólski wraz z Wicestarostą Jerzym Białomyzym, Dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska i Architektury w Starostwie Powiatowym w Sokółce - Andrzejem Wnukowskim oraz w towarzystwie wykonawcy - Pana Marka Trwoga Przedstawiciela firmy „OSTROVIA” dokonali odbioru technicznego otwartych stref aktywności. Powstały one w tym roku w trzech miejscach w Sokółce: przy ul. Osiedle Zielone 1A – Zespół Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, przy ul. Sikorskiego 40a (blok mieszkalny koło SP ZOZ w Sokółce) oraz przy Zespole Szkół Rolniczych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego- Hubala w Sokółce przy ul. Polnej 2
W każdej z lokalizacji powstały siłownie zewnętrzne, w skład których wchodzą następujące urządzenia: prasa nożna na słupie, twister na słupie, orbitrek, wioślarz wolnostojący, podciąg nóg na słupie, urządzenie do wyciskania siedząc, urządzenie-motyl na słupie, trenażer ramion górny na słupie. Przy Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce i przy ul. Sikorskiego 40a powstały również place zabaw składające się z: huśtawki wahadłowej podwójnej, kostki gimnastycznej, zestawu zabawowego wielofunkcyjnego oraz zestawu gimnastycznego. Przy Zespole Szkół Zawodowych w Sokółce oraz Zespole Szkół Rolniczych w Sokółce można skorzystać również z edukacyjnych stolików do gier – szachy i piłkarzyki, natomiast przy ul. Sikorskiego 40a znajdują się szachy i chińczyk.


Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to program rządowy dofinansowany przez Ministra Sportu Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwój małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym
Celem programu jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.


Dwie takie otwarte strefy aktywności powstały już w roku 2018: przy Zespole Szkół w Dąbrowie Białostockiej i Zespole Szkół w Suchowoli.


Patrycja A. Zalewska
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.