To już 3. „Aniołkowe Granie” w sokólskiej Piąteczce

To już 3. „Aniołkowe Granie” w sokólskiej Piąteczce

Społeczność sokólskiej „Piąteczki” po raz kolejny włączyła się w „Aniołkowe Granie” - Ogólnopolski Projekt Edukacyjny wspierający ideę rodzicielstwa zastępczego. Po raz pierwszy „Aniołki zagrały” w 2015 roku we Wrocławiu, dziś wiele placówek z polskich miast i miasteczek uczestniczy w tym wspaniałym cyklicznym przedsięwzięciu.

„Przez działania edukacyjne, zajęcia, spotkania dzieci są uwrażliwiane na losy rówieśników, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w placówkach o charakterze pieczy zastępczej. Niezwykle ważnym aspektem projektu edukacyjnego „Aniołkowe Granie” jest kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy innym.” Informują redakcję koordynujące projekt w Przedszkolu Nr 5 wychowawczynie Lucyna Śliżewska i Martyna Kwiecień.

W ramach projektu społeczność przedszkolna zebrała najpotrzebniejsze artykuły higieniczne i szkolne oraz słodkości dla podopiecznych Domu Dziecka w Supraślu, a 19 stycznia odbył się koncert finałowy akcji, podczas którego artystyczne zaprezentowały się  „Tulipany”, „Stokrotki”, „Sasanki”, „Różyczki”, „Krokusy”, „Bratki”, „Maczki”, „Storczyki” oraz „Frezje”.

„Mamy nadzieję, że występy dostarczyły oglądającym nas za pośrednictwem Internetu wiele wzruszeń, uśmiechów i radości. Mieszkańcy domu dziecka otrzymali na pamiątkę wydarzenia płytę z nagranym koncertem” – dopowiadają koordynatorki.

 

opr. AT, materiał fot.: Przedszkole nr 5

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.