Tatarskie Święto Wiosny ''Navruz''

Tatarskie Święto Wiosny ''Navruz''

W Bohonikach w ramach Dni Sokółki odbyło się tatarskie Święto Wiosny Navruz ( Nazwa święta pochodzi z języka staroperskiego od słów nava (nowy) i rəzaŋh (dzień). Impreza niosła ze sobą wiele atrakcji. Przybyli mogli wziąć udział m.in. w warsztatach wyplatania wianków, warsztatach kosmetyki naturalnej, warsztatach kuchni tatarskiej. Był również kącik wysiewania ziół. Na scenie zaprezentowały się m.in. Tatarski zespół taneczno- wokalny ‘’Buńczuk’’, dzieci z Przedszkola Nr 5 w Sokółce, Uniwersytet Złotego Wieku z Grodna, Tatarski Zespół Taneczny z Białorusi, tatarski pieśniarz z Litwy oraz Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy  „Buńczuk".  Można było poczęstować się sadzonkami krzewów lub woreczkiem lnianym wypełnionym kaszą gryczaną. Można było również odwiedzić miejscowy meczet. Służby mundurowe przygotowały swoje stoicka a na dzieci czekały atrakcje warsztatowo- animacyjne. Partnerem organizacyjnym Święta Wiosny „Navruz" jest Muzułmańska Gmina Wyznaniowa Bohoniki.

Klaudia Galej

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.