Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

Wychowankowie SOSW uczestniczyli dziś w niezwykle ważnym szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadziła specjalistka  w tej dziedzinie, pani Dorota Gudalewska – ratownik Grupy Ratowniczej Medival w Białymstoku i pasjonatka ratownictwa medycznego. Towarzyszyli jej młodzi adepci sztuki ratowniczej – uczniowie  Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala".

Pani Dorota przekazała naszej młodzieży podstawowe informacje dotyczące między innymi resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Każdy, kto tylko chciała- pod czujnym okiem młodych instruktorów z ZSR, mógł spróbować samodzielnie wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca na fantomie. Omówiony został również sposób zatamowania krwotoku czy usuwania ciał obcych z organizmu. W trakcie szkolenia pani Ratownik opowiedziała słuchaczom o urazach kości i wytłumaczyła jak postępować podczas ich opatrywania.

Wszelkie szkolenia związane z ratownictwem  są w życiu bardzo przydatne, a nasi uczniowie i przedszkolacy zdaje się doskonale to rozumieją, gdyż z wielką uwagą, a także zaangażowaniem, uczestniczyli w zorganizowanych zajęciach. Młodzież zadawała mnóstwo pytań i mówiła o swoich spostrzeżeniach, widać że chcieli nauczyć się czegoś nowego i przydatnego w życiu.

 Bardzo dziękujemy pani Dorocie Gudalewskiej i jej uczniom za poświęcony czas i tak cenne zajęcia.

 Edyta Kondrat SOSW

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.