Szkolenie na temat wolontariatu integracyjnego, czyli wolontariatu z udziałem osób z niepełnosprawnościami

Szkolenie na temat wolontariatu integracyjnego, czyli wolontariatu z udziałem osób z niepełnosprawnościami

CENTRUM WOLONTARIATU W BIAŁYMSTOKU Fundacja OKNO NA WSCHÓD

 

Szanowni Państwo,

 

zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w szkoleniu na temat wolontariatu integracyjnego, czyli wolontariatu z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

W ramach szkolenia przedstawimy korzyści wynikające z wolontariatu integracyjnego dla wolontariuszy i podmiotów korzystających z wolontariatu, omówimy specyfikę współpracy z osobami z niepełnosprawnościami, a także wskażemy, jak rozpocząć pozyskiwanie wolontariuszy.

Niezależnie od tego czy Państwa organizacja współpracowała wcześniej z osobami z niepełnosprawnościami czy też nie, szkolenie będzie źródłem użytecznej wiedzy i wskazówek do rozwoju działalności teraz lub w przyszłości.

Szkolenie odbędzie się 11 października 2021 roku (11:00-15:30) w Białymstoku – ul. Swobodna 24 lok. 203. Poprowadzą je specjalistki w pracy z osobami z niepełnosprawnościami, związane ze Stowarzyszeniem „MY DLA INNYCH”:

Agnieszka Otto – absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu edukacji elementarnej, oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej, edukacji i rewalidacji osób ze spektrum autyzmu. W Stowarzyszeniu „MY DLA INNYCH” pracuje jako Organizator Społeczności Lokalnej, odpowiedzialna za Klub Aktywności dla osób z niepełnosprawnościami, miejsca spędzania wolnego czasu, ale i zwiększania samodzielności i zaradności życiowej oraz pracy nad funkcjonowaniem w otaczającym środowisku.

Anna Aleksiejczuk – oligofrenopedagog, socjoterapeuta, animator pedagogiki zabawy; absolwentka WSPS im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Uniwersytetu w Białymstoku. Obecnie kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „MY DLA INNYCH” oraz nauczyciel terapii zajęciowej w Policealnej Szkole Medycznej EDUCENTRUM. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu pracy z osobami niepełnosprawnymi, animacji grupy, pracy z młodzieżą itp. Autorka i prowadząca wiele szkoleń z zakresu wolontariatu, rozwoju osobistego, pracy z grupą. W latach 2006-2010 Regionalny Koordynator Programu „Projektor – wolontariat studencki” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności. W Stowarzyszeniu „MY DLA INNYCH” przyczyniła się do rozwoju usług asystencji osobistej oraz wolontariatu na rzecz osób z niepełnosprawnościami w ramach Centrum Wolontariusza Osoby Niepełnosprawnej.

Organizatorzy zapewniają drobny poczęstunek oraz zwrot części lub całości kosztów dojazdu. Każdy uczestnik otrzyma również certyfikat i pamiątkowe gadżety.

Plan szkolenia i formularz zgłoszeniowy:
https://forms.office.com/r/Y3qhHCyRPG

Szkolenie jest realizowane przez Centrum Wolontariatu w Białymstoku przy Fundacji OKNO NA WSCHÓD w ramach programu Korpus Solidarności. Centrum Wolontariatu oferuje wsparcie w zakresie wzmacniania oraz rozwoju wolontariatu w Białymstoku, pow. białostockim, pow. monieckim, pow. hajnowskim i pow. sokólskim. Korpus Solidarności jest programem, którego celem jest rozwój społeczeństwa obywatelskiego poprzez kompleksowe oraz długofalowe wsparcie przy prowadzeniu wolontariatu długoterminowego. Więcej informacji znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://onw.org.pl/centrum-wolontariatu.

Zapraszamy również do udziału w innych szkoleniach:

* Odpowiednia motywacja kluczem do sukcesu!
[szkolenie rozwijające dla koordynatorów wolontariatu]

9 X 2021 (sobota) https://forms.office.com/r/KuFDrFPRZj

* Ulepsz szkolny wolontariat!
[szkolenie dla nauczycieli]

11 i 25 X 2021 (poniedziałek) https://forms.office.com/r/ceZbBvutNs

* Włącz się w wolontariat!
[szkolenie wdrażające dla wolontariuszy]

22 X 2021 (piątek) https://forms.office.com/r/5ckM08XtdT

* Autodiagnoza potrzeb organizacji i współpraca z wolontariuszami
[warsztaty rozwijające dla koordynatorów wolontariatu]

30 X 2021 (sobota) https://forms.office.com/r/fcjnpQbbww

* Podkręć wolontariat w swojej organizacji!
[szkolenie wdrażające dla koordynatorów wolontariatu]

30 X 2021 (sobota) https://forms.office.com/r/xeTq8rsDTx

Daniel Sjargi

CENTRUM WOLONTARIATU W BIAŁYMSTOKU

Fundacja OKNO NA WSCHÓD

ul. Ciepła 40 lok. 15
15-472 Białystok

tel. 518 107 526

https://onw.org.pl/centrum-wolontariatu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.