Szkolenie interpersonalne w ramach „Bonów na szkolenia”

Szkolenie interpersonalne w ramach „Bonów na szkolenia”

Uczniowie sokólskich ZSR i ZSZ oraz dąbrowskiego ZS na przełomie stycznia i lutego br. mieli możliwość skorzystania z zajęć pt. „Szkolenie interpersonalne, asertywna komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, relacje i umiejętności miękkie” organizowanych w ramach „Bonów na Szkolenia” przez PCE Sp. z o.o. Porozmawialiśmy z trenerką prowadzącą zajęcia - panią ANNĄ JASIEŃCZUK

Pani Anno, na czym polegały prowadzone przez Panie zajęcia?

        Próbowaliśmy przekazać przynajmniej podstawowe informacje i przećwiczyć zagadnienia związane z kompetencjami miękkimi. Komunikacja, czyli to, w jaki sposób młodzież, w ogóle ludzie, się porozumiewają. Mówiliśmy także o asertywności, czyli jak powiedzieć „nie” . Również to, jak mówić pochwały, komplementy w sposób asertywny i też jak je przyjmować, bo jest to dosyć trudne w naszej, polskiej mentalności. Nie jesteśmy tego nauczeni. Mówiliśmy też o motywacji, zarządzaniu czasem, sobą w czasie i rozmawialiśmy o takich rzeczach jak przywództwo, bycie liderem w grupie. Są to podstawowe zagadnienia z umiejętności interspołecznych, na pewno przydatnych w przyszłym, zawodowym życiu.

        Czy widać było zmiany u młodzieży w czasie kursu? 

        Widać to było bardzo wyraźnie. Im samym trudno było na początku dostrzec tę zmianę, natomiast w momencie, w którym zaczynaliśmy rozmawiać o tym,  co oni sami dostrzegli, czego się nauczyli - nagle zauważali, że faktycznie... jest inaczej, że oni nawet między sobą inaczej  się komunikują. Widzieli to, że o ile kompetencji tzw. twardych czyli umiejętności zawodowych uczyli się w szkole, to jeśli chodzi o kompetencje miękkie - do tej pory nie mieli świadomości, że one są tak potrzebne. W dzisiejszych czasach pracodawcy kładą bardzo duży nacisk na te właśnie umiejętności. 

cdn.

Materiał: Patrycja Anastazja Zalewska

 

      Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.

      Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 roku.

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.