"Szkoła pamięta"

"Szkoła pamięta"

Uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sokółce włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej, "Szkoła pamięta", która ma na celu uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu, społeczności, w roku ważnych wydarzeń – 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dla nas, mieszkańców Sokólszczyzny to także rok 99 rocznicy zwycięskiej Bitwy Niemeńskiej, która obok m.in. wyprawy kijowskiej, Bitwy Warszawskiej czy bitwy pod Komarowem, jest jednym z najważniejszych epizodów militarnych w wojnie polsko-bolszewickiej.

Uczniowie uporządkowali i odwiedzili groby oraz zapalili biało-czerwone znicze na grobach żołnierzy poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku na cmentarzu parafialnym w Sokółce. Odwiedzili też groby zmarłych nauczycieli i kolegów z naszej placówki.

Kulminacja akcji zaplanowana jest na 25 października br. Wzbudzanie u naszych uczniów potrzeby pamiętania o historycznych wydarzeniach państwa polskiego to jeden z obowiązków szkoły, dlatego z chęcią włączyliśmy się w tę akcję.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.