Szachiści ASU Sokółka Odzyskanie Niepodległości uczcili przy szachownicy

W dniach 11-12.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Wierzbowie odbył się X Turniej z okazji Święta Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Grajewo w szachach. W turnieju wzięło udział 38 szachistów w wieku od 7 do 20 lat. Turniej rozgrywano na dystansie 7 rund z tempem gry 60 minut na zawodnika na całą partię.
Akademię Sportów Umysłowych Sokółka reprezentowały 2 szachistki i 3 szachistów.

Nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych:

1. Magdalena Wiszowata – 1 miejsce w kategorii dziewcząt z roczników 2008-2010;

2. Weronika Supeł – 1 miejsce w kategorii dziewcząt z roczników 2007 i starsze;

3. Krystian Burak – 2 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2008-2010;

4. Hubert Pryzmont – 4 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2008-2010;

5. Sebastian Pryzmont – 4 miejsce w kategorii chłopców z roczników 2007 i starsi.

W klasyfikacji generalnej największy sukces odniosła Weronika Supeł, która zajęła 2 miejsce zdobywając 6 pkt. Weronika uzyskała taki sam wynik punktowy co zawodnik z 1 miejsca, ale ze względu na nieznacznie niższą punktację pomocniczą zajęła 2 miejsce. Zawodniczka zdobyła również II kategorię szachową.