Święto wsi Smolanka i #Szczepimysię

Święto wsi Smolanka i #Szczepimysię

Koło Gospodyń Wiejskich w Smolance w ramach akcji #SZCZEPIMYSIĘ zorganizowało 25 września 2021 r. święto wsi Smolanka połączone z festynem rodzinnym. Współorganizatorami święta wsi był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego i Gmina Sokółka.

W czasie trwania imprezy plenerowej była możliwość zaszczepienia się przeciwko covid 19 w mobilnym punkcie szczepień. Skorzystało z tego 13 osób. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu profesjonalnego ratownika. Organizatorzy zapewnili także możliwość wcięcia udziału się w powszechnym spisie narodowym w punkcie przygotowanym przez pracowników GUS-u. Zgłosiło się około 30 osób do prowadzących spis. Państwowa Inspekcja Sanitarna wystawiła swój namiot i promowała zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Smolance przygotowały degustację potraw regionalnych oraz duży zestaw ciast i słodkości. Jedna z Pań z Koła zaprezentowała pokaz rękodzieła artystycznego /wyrób origami z papieru/. Zorganizowano także konkurs wiedzy o Smolance, a także o gminie i powiecie sokólskimi woj. podlaskim. Zaprezentowano także wydany przez Koło album o Smolance, a także urządzono wystawę dywanów dwuosnowych z zasobów własnych mieszkańców wsi.

Zapewniono dzieciom gry i zabawy z animatorem, pokaz baniek, dmuchaną strzelnicę i zamek. Był także popcorn i wata cukrowa, a także fotobudka.

W imprezie wzięła udział pani Wiesława Burnos reprezentująca marszałka województwa podlaskiego, Pani Krystyna Sosna Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rozedrance Starej, Ksiądz Jan Tulkis proboszcz parafii rozedrańskiej oraz mieszkańcy wsi Smolanka i okolic.

Wszystkim uczestnikom imprezy przygrywał zespół muzyczny ”Spike”.

W festynie, mimo nie najlepszej pogody, wzięło udział ponad 150 mieszkańców wsi i okolic.

KGW w Smolance

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.