Święto Policji

Święto Policji

6 sierpnia na placu kościelnym Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, upamiętniające 97. rocznicę powstania formacji. Podczas apelu funkcjonariusze otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie oraz odznaczenia Ligi Obrony Kraju i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Awansowało 41 funkcjonariuszy, w tym 2 w korpusie oficerów starszych policji oraz 2 w korpusie oficerów młodszych. W uroczystościach wzięli udział Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Sokólskiego: Członek Zarządu Alicja Rysiejko i Przewodniczący Rady Powiatu Franciszek Budrowski. Byli też obecni wójtowie, burmistrzowie i komendanci. Uroczystość rozpoczęło złożenie meldunku Ministrowi Zielińskiemu, następnie gość honorowy w asyście gospodarzy uroczystości dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał policjantów, policjantki oraz przybyłych gości. Chwilę później na maszt została wciągnięta flaga, odegrano hymn państwowy. Zostały również złożone kwiaty pod pomnikiem ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Sekretarz Stanu Jarosław Zieliński w przemówieniu dziękował policji za oddanie służbie, zaangażowanie i profesjonalizm oraz podkreślił, że policja ma być przyjazna dla uczciwych obywateli i ma być groźna jedynie dla przestępców. W wystąpieniu Członek Zarządu Powiatu Sokólskiego Alicja Rysiejko dziękowała funkcjonariuszom za trud i poświęcenie i życzyła, żeby zaufanie, którym darzy ich społeczeństwo, nigdy nie osłabło.

 

Zdjęcia


Tagi:Sokółkaradnipowiat sokólskistarosta sokólskimundurowiświeto policjipolicjazieliński jarosławkomenda główna policji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.