Sukcesy SKK SOKÓŁ

25 maja odbył się z Szosowy Wyścig Kolarski w Płocicznie koło Ełku. Zawody rozgrywane. były na 6km rundzie z trudnym 500 m podjazdem przed metą. Kolarze SKK SOKÓŁ zaprezentowali wysoką formę, co zaowocowało kilkoma medalami, jednak nie wszyscy mogą zaliczyć te zawody do udanych. W najmłodszej kategorii szans rywalom nie dał Miłosz Chadukiewicz, który zdecydowanie zwyciężył. W żakach II miejsce zajął Jan Kaźmierowski, który w ostatnim momencie utracił prowadzenie po brawurowym ataku na 300m przed metą. W okolicach 20.-30. miejsca zameldowali się Jan Chadukiewicz i Jakub Deputat. W młodzikach, w połowie wyścigu, związała się 9-osobowa ucieczka, która utrzymała przewagę nad peletonem aż do mety. Po zespołowej jeździe naszych reprezentantów Kacper Trochim zajął 2. miejsce, a Jakub Radziwonowski - 9. W wyścigu Open ciężkie chwile przeżywali Daniel Chadukiewicz, Dawid Żygieło i Radosław Struczewski, którzy niestety nie ukończyli wyścigu rozgrywanego na dystansie 62km. Dzień później odbył się Maraton Kresowy MTB w Gródku. Zawodnicy ścigali się na trasach leśnych, o małej różnicy przewyższeń, jednak nie było łatwo zdobyć medal. Osiągnięte miejsca: II - Jan Kaźmierowski, II - Miłosz Chadukiewicz, III - Jakub Fiedorowicz, V - Kacper Trochim, X - Jan Chadukiewicz, XI - Olivier Borys. Uczestnictwo w zawodach było współfinansowane przez Sponsorów Klubu, Gminę Sokółka i Powiat Sokólski.