Sukces Jemioły na festiwalu piosenki białoruskiej

Sukces Jemioły na festiwalu piosenki białoruskiej

Powiatowy Regionalny Zespół Jemioła z Sokółki wyśpiewał III-miejsce w XXVII edycji ogólnopolskiego konkursu piosenki białoruskiej, organizowanym przez Białoruskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne pod nazwą Ogólnopolski Festiwal "Piosenka Białoruska 2020" w Białymstoku.
W konkursie tym wzięło udział ponad 80 uczestników - wśród nich zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, duety i soliści. Na konkursowej scenie można zobaczyć pełny przekrój stylów i form muzycznych, a wszystkie promujące kulturę białoruską. Festiwal jest jednym z największych przedsięwzięć kulturalnych białoruskiej mniejszości narodowej w Polsce. Organizowany od ponad 50 lat, a od 27 lat w randze Festiwalu w formie 2-etapowego konkursu (eliminacje rejonowe i centralne), zwieńczeniem którego jest uroczysty Koncert Galowy z udziałem laureatów eliminacji centralnych i gościnnie zespołów z Białorusi.
W niedzielę 16/02/2020, w eliminacjach centralnych w Sali Koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Zespół “Jemioła” wykonał białoruską piosenkę ludową “Kupalinka” z akompaniamentem akordeonu i skrzypiec. Był to pierwszy występ Jemioły na tej scenie i pierwszy udział w konkursie. Tym bardziej cieszy bardzo udany występ i od razu taki sukces - III nagroda w swojej kategorii. Konkurencja i trema była spora, a scena filharmonii, Jury i publiczność wymagające. Gratulujemy sukcesu.

fot.M.Sawicki

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.