Srebro Konrada Piekarskiego w Grand Prix Polski !!

Srebro Konrada Piekarskiego w  Grand Prix Polski !!

Na starcie zawodów stanęło 88 bilardzistów z Polski a także z Litwy, wśród nich zawodnicy LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA: Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Sebastian Batkowski ,Dominik Zając, a także bardzo młodzi juniorzy z II ligowej drużyny: Szymon Miroń i Karol Zielenkiewicz. Świetny występ odnotował Konrad Piekarski zdecydowanie pokonując kolejnych rywali ,awansował do wielkiego finału. Tutaj naprzeciw Konrada stanął Mieszko Fortuński „ ERG Bieruń Folie” – zwycięzca rankingu Polski 2016 i reprezentant Polski na „World Games 2017”. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku , który mógł zadowolić najbardziej wymagających kibiców sporu bilardowego, zwyciężył Fortuński 6:4. O zwycięstwie bilardzisty z Bierunia zdecydowały skuteczniejsze rozbicia. II miejsce Konrada pozwoliło mu awansować na 3 miejsce rankingu Polski . Sebastian Batkowski i Dominik Zając zakończyli turniej na 9 miejscu obaj ulegając w swoich pojedynkach 5-6. Najbardziej ma czego żałować Dominik , ponieważ po zwycięstwie w poprzedniej rundzie nad kolegą klubowym Krystianem Piekarskim – (17 miejsce ) , nasz zawodnik nie wykorzystał ogromnej szansy na awans do ćwierć finału, prowadził już 5:1, by ostatecznie przegrać 5: 6.. Obok dobrych wyników naszych czołowych zawodników , cieszy również coraz lepsza gra i widoczny rozwój najmłodszych zarówno Szymona jak i Karola, którzy w Kętrzynie zdobywali kolejne doświadczenia. Sokółczanie w Kętrzynie mają wielu kibiców i czują się tam bardzo dobrze . Przed rokiem w finale tych zawodów znalazł się Krystian Piekarski, a kilka miesięcy później wraz z Konradem również w Kętrzynie zdobyli Mistrzostwo Polski w Parach.
W ramach Bilardowych Igrzysk Kętrzyn-2017 rozegrano również Mistrzostwa Polski w Karambol , ciekawostką tej rywalizacji był udział w nich lubiącego wyzwania Konrada Piekarskiego . Był to jego absolutny debiut w tę odmianę bilardu , mimo debiutu Konrad zajął bardzo wysokie 5 miejsce. Tytuł Mistrza Polski obronił Dawid Tonojan zawodnik gospodarzy.
Zmagania bilardzistów , można na żywo oglądać w tvsports.pl, oraz w Twojej Telewizji Regionalnej, a także dużo godzin retransmisji w ogólnopolskiej telewizji SPORTKLUB.

ZAPRASZAMY KIBICÓW NASZYCH BILARDZISTÓW I SPORTU BILARDOWEGO.