Sprawozdanie ze szkolenia „Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona I i II stopnia”

Sprawozdanie ze szkolenia „Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona I i II stopnia”

W dniach 26.04.2019 – 28.04.2019 wychowawczynie z Przedszkola Specjalnego w Sokółce, Agata Gieniusz i Beata Majer uczestniczyły w szkoleniu z zakresu Kinezjologii Edukacyjnej – Metody Dennisona I i II stopnia w wymiarze 30 godzin. Zorganizowane zostało przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Sokółce w ramach projektu pn. „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez dostosowanie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im.Janusza Korczaka w Sokółce Przedszkole Specjalne w Sokółce do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kinezjologia Edukacyjna  to nauka o ruchu, metoda terapii wykorzystywana do pracy z dziećmi posiadającymi trudności w koncentracji i zapamiętywaniu, zaburzenia ruchowe, problemy w nauce czytania i pisania. Wychodzi z założenia, iż wykonywanie określonych ruchów usprawnia proces myślenia. Korzystnie wpływa na stan równowagi psychicznej, poczucie własnej wartości, lepszą organizację wewnętrzną i zewnętrzną, komunikację ze sobą i innymi, i w konsekwencji dawać łatwość w porozumiewaniu się i uczeniu.

Kurs obejmował następujące zagadnienia:

Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona: Podstawowe założenia i geneza kinezjologii edukacyjnej,
Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona: Elementy składowe programu Gimnastyki Mózgu Paula Dennisona,
Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona: Niski i wysoki bieg – dwie strategie współdziałania ciała i umysłu,
Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona: Zauważenie – specyficzna obserwacja informacji zwrotnej z systemu ciało-umysł,
Kinezjologia Edukacyjna – Metoda Dennisona: Koło wspaniałe – procedura terapeutyczna w zakresie funkcji percepcyjno-motorycznych i nastawienia do zmiany.

Szkolenie miało na celu podniesienie kompetencji dydaktyczno-wychowawczych nauczycielek, wzbogacenie ich warsztatu pracy o nowe metody pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Zdobyta wiedza i umiejętności są praktycznie wykorzystywane w czasie zajęć z wychowankami Przedszkola Specjalnego.

 

Ewa Wińska - SOSW w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.