Spotkanie pt.  „Antarktyka. Stacja polarna, lodowce, pingwiny”

Spotkanie pt.  „Antarktyka. Stacja polarna, lodowce, pingwiny”

2 października Biblioteka Publiczna w Sokółce gościła Piotra Horzelę – podróżnika, przyrodnika i youtubera, który podczas swojego pokazu zabrał czytelników w rejony Antarktyczne. Piotr wychował się w leśniczówce na Pomorzu, ukończył studia na kierunku przyrodniczym w Warszawie.  Na swoim kanale  YouTube, opowiada głównie o polskim lesie. Ostatnie półtora roku spędził w Puszczy Knyszyńskiej współprowadząc projekt "Las w Nas: bliżej natury i siebie nawzajem."
Spotkanie pt.  "Antarktyka. Stacja polarna, lodowce, pingwiny" przyciągnęło do biblioteki  wielu zaciekawionych czytelników.  Nasz gość w polarnej stacji badawczej spędził blisko półtora roku.  Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy w trakcie tego pobytu. W tym czasie, między innymi, mierzył lodowce oraz monitorował  zachowania pingwinów i innych zwierząt. Pomagał też naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzając swoją wiedzę o Antarktyce.  Każdy kto tego popołudnia odwiedził bibliotekę poznał wiele ciekawych i zabawnych anegdot o pracy na stacji polarnej.
Spotkanie odbyło się z okazji  Nocy Bibliotek,  w ramach projektu "Jesienne spotkania  z biblioteką", dofinansowanego z programu Działaj Lokalnie 2019, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Ewelina Kaźmierowicz, Biblioteka Publiczna w Sokółce

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.