Sokólszczyzna tłem mrocznego kryminału...

Sokólszczyzna tłem mrocznego kryminału...

Podlasie dzięki dziewiczym, nie do końca odkrytym terenom oraz zachowanemu bogactwu kulturowemu, wielokrotnie stawało się planem filmowym produkcji polskich i zagranicznych. Bliskie nam plenery zachwycają reżyserów filmowych egzotyką i tajemniczością.

Tym razem Sokólszczyzna będzie tłem części scen mrocznego kryminału... Już w październiku rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji Telewizji Canal+ "Kruk. Szepty słychać po zmroku". To serial kryminalny, który zabierze widzów na Podlasie, gdzie nie tylko natura jest surowa, ostra i nieprzewidywalna. Tacy są też mieszkańcy – jedni milczą, drudzy wciąż mówią, jeszcze inni kryją swoje tajemnice.

W Białymstoku dochodzi właśnie do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk – błyskotliwy inspektor z wydziału kryminalnego – zostaje w tym samym czasie oddelegowany do stolicy Podlasia z Łodzi. Po latach wraca do miasta, w którym spędził swoje dzieciństwo i dorastał. Na miejscu okaże się, że Kruk będzie musiał się zmierzyć nie tylko ze sprawą porwania, ale także z ciemną stroną swojej przeszłości.

W roli tytułowej wystąpi Michał Żurawski (na fot. obok grał w :„Dzikich różach”, "Jestem mordercą", źródło fot. film.interia.pl), a obok niego zobaczymy również Cezarego Łukaszewicza („BELFER”), Katarzynę Wajdę („Jesteś bogiem”), Andrzeja Zaborskiego („Róża”) oraz Annę Nehrebecką („Chce się żyć”). Za reżyserię wszystkich odcinków odpowiada Maciej Pieprzyca, autor „Jestem mordercą” i „Chce się żyć”. Pomysłodawcą i scenarzystą serialu „Kruk” jest Jakub Korolczuk, współscenarzysta filmu „Życie po życiu” z Christiną Ricci i Liamem Neesonem. Za zdjęcia odpowiada Jan Holoubek („Po prostu przyjaźń”) a za produkcję - Piotr Dzięcioł (producent nagrodzonego Oscarem® filmu „Ida”) oraz Łukasz Dzięcioł z Opus Film.

Treść filmu będzie dotyczyła spraw, nam Sokólczanom, znanych z częstych doniesień naszych służb mundurowych... Sceny były nagrywane miedzy innymi na trasie Bobrowniki - Horczaki Dolne, pod koniec października. Serial będzie można śledzić w Telewizji Canal + wiosną 2018. Więcej tajemnic na chwilę obecną nie wolno nam zdradzić, ale niebawem podzielimy się z Wami nowymi informacjami…

Patrycja A. Zalewska, informacja o obsadzie na podst. Opus Film

Zdjęcia


Tagi:powiat sokólskiFilmsokólszczyznaKRUKSzepty słychać po zmrokuCANAL+serial

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.