Sokólskie Barwy Kulturowości

Sokólskie Barwy Kulturowości


Od 1 lutego do końca listopada Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka w Sokółce realizowało projekt pn."Sokólski barwy kulturowości". Projekt dofinansowano w ramach programu Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Banku Zachodniego WBK. Celem projektu było przeprowadzenie cyklu prelekcji i warsztatów oraz nagranie filmu "Sokółka-Gmina wielu wyznań i kultur" promującego wielokulturowość gminy Sokółka. W trakcie zajęć młodzież ze szkół powiatu sokólskiego uczestniczyła w prelekcjach i warsztatach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcję na temat kultury romskiej, tatarskiej, żydowskiej oraz religii prawosławnej. Po nabyciu wiedzy teoretycznej na warsztatach filmowych, realizacji dźwięku, wybraliśmy z grona uczestników ekipę filmową, która w okresie wakacyjnym na przełomie lipca i sierpnia realizowała filmy. Premiera odbyła się podczas święta wolontariatu w sokólskim kinie. Ogłoszony konkurs na scenariusz filmowy wygrał Artur Lingo, który tym samym został reżyserem filmu. Od dziś film jest dostępny w serwisie YouTube i przedstawia wielokulturowość gminy Sokółka.

 Przemysław Dziaduła

 

Tagi:Sokółkapowiat sokólskiwielokulturowośćFilm

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.