Sokólski PeDeK – nowinki techniczne w służbie ochrony dziedzictwa historyczno-kulturowego

Sokólski PeDeK  –  nowinki  techniczne  w  służbie  ochrony dziedzictwa historyczno-kulturowego

W związku ze wsparciem finansowym, które otrzymał Powiatowy Dom Kultury w Sokółce w ramach programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego Fundusz Patriotyczny - edycja 2021, instytucja ta zostanie wyposażona w instrumenty muzyczne oraz w nowoczesny sprzęt komputerowy. Zakupione zostaną m.in. fortepian, perkusja wraz z talerzami, klarnety, zestawy interaktywne do prowadzenia działań z monitorem, pakiety edukacyjne, Lockery, projektory, monitory odsłuchowe, macbook z oprogramowaniem, lapy, statywy, stagebox cyfrowy, drukarka 3D, zestawy komputerowe i urządzenia wielofunkcyjne.
Powstanie obiekt dający możliwości rozwoju zainteresowań mieszkańców Powiatu Sokólskiego w szczególności związanych z patriotyzmem, wspieraniem nowatorskich pomysłów nastawionych na promocję polskości. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie 200 000,00 zł instytucja kultury będzie miejscem nowoczesnym, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Będzie organizowała zajęcia kształtujące postawy obywatelskie i przyczyniające się do poszerzania wiedzy wśród mieszkańców Powiatu na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości w wymiarze lokalnym, regionalnym oraz ogólnopolskim. Powiatowy Dom Kultury będzie platformą odwołującą się do historii narodowej jako cennego źródła wartości, wzorców i odniesień, które inspiruje do działań twórczych. Powstanie miejsce do budowania szacunku, więzi i współodpowiedzialności za polskie dziedzictwo kulturowe.
Zakupione wyposażenie przyczyni się do prowadzenia działalności o wysokim standardzie. Oprócz zajęć stacjonarnych prowadzone będą zajęcia on-line, transmitowane będą również uroczystości patriotyczne i wydarzenia kulturalne. W siedzibie odbywać się będzie wirtualny spacer po Powiecie. Organizowane będą również koncerty muzyki rozrywkowej i poważnej, na których będzie prezentowana bogata twórczość patriotyczna i religijna muzyków i kompozytorów polskich.
Z ofert skorzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy Powiatu Sokólskiego. Nie zabraknie zajęć dla dzieci i młodzieży. Do współpracy zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i członków Klubu „Senior+”, Pododdział Kawalerii 10 Pułku Ułanów Litewskich, jak również wszystkich zainteresowanych mieszkańców Powiatu z zamiłowaniem do historii, z przywiązaniem do tradycji, kultury i z chęcią budowania wspólnoty w oparciu o wartości tj. patriotyzm, wolność, solidarność, poszanowanie godności.

IW

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja Niepodległość po polsku.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.