Sokólscy bilardziści sezon 2021 zainaugurowali srebrnym medalem w Grand Prix Polski

Sokólscy bilardziści sezon 2021  zainaugurowali  srebrnym medalem w Grand Prix Polski

Mimo wielu wyzwań związanych z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju i na świecie , polscy bilardziści stanęli do rywalizacji na najwyższym krajowym poziomie. Turnieje odbywają się z zachowanie należytych zasad bezpieczeństwa. Maseczki nie ułatwiają gry, ale nikt już o tym nie myśli, ważne że można weryfikować swoje umiejętności w rywalizacji z najlepszymi w kraju i Europie.

Pierwszy w tym roku turniej odbył się 13 lutego w Klubie FRAME w Łodzi. Był to pierwszy z czterech Narodowych Junior Tour z cyklu Gran Prix Polski Juniorów.

Na starcie turnieju stawiło się blisko 100 młodych zawodników z całej Polski, a wśród nich czteroosobowy skład Metal-Fach LP Sokółka. Nasze miasto reprezentowali Maciej Białous, Tomasz Górski, Karol Zielenkiewicz oraz Szymon Miroń. Należy przypomnieć, że  miniony sezon  2020, Karol zwyciężył w krajowym  rankingu Juniorów Młodszych , a Szymon uplasował się na drugim miejscu w krajowym rankingu Juniorów Starszych  . W turnieju który odbył się przed tygodniem ta dwójka uplasowała się na 9 miejscu. Wynik dobry, chociaż chłopcy zdecydowanie liczyli na więcej. Maćkowi tym razem nie udało się wygrać meczu, jednak w potyczce z bardzo doświadczonym przeciwnikiem uległ dopiero po decydującej partii 3:4. Trzeba zaznaczyć jednak, że są to pierwsze kroki na bilardowej arenie naszego utalentowanego juniora. Niewiele zabrakło aby walczyć o najwyższe lokaty ,najmłodszemu z naszych – Tomkowi Górskiemu. Po kilku bardzo dobrych, wygranych pojedynkach,w meczu o awans do rundy pucharowej decydowała ostatnia partia i wynik 3:4 dał awans o kilka lat starszemu przeciwnikowi.

W miniony weekend 20-21.02 odbył się kolejny turniej. Tym razem było to pierwsze z zaplanowanych pięciu Grand Prix Polski Mężczyzn, a gospodarzem ponownie był łódzki klub FRAME. Na starcie turnieju rozpoczynającego walkę o Ranking Polski i awans do Mistrzostw Polski 2021, medale, puchary i nagrody finansowe stanęło 135 zawodników.

W tej rywalizacji piękny wynik odnotował  zawodnik naszej  I drużyny Metal-Fach LP Sokółka. Najstarszy i najbardziej doświadczony Dominik Zając  zdobywając srebrny medal, w finale uległ 4:6 najbardziej doświadczonemu polskiemu bilardziście Radkowi Babicy. Pierwszy turniej i pierwsze podium w sezonie sokólskiego bilardzisty napawa optymizmem przed kolejnymi turniejami. Odnośnie Dominika koniecznie trzeba nadmienić, że jest to zwycięzca Rankingu Polski Seniorów (40+)2020, wielokrotny triumfator Grand Prix i Mistrzostw Polski 2020 w tej kategorii.                                                                                                      

Dość dobrze zaprezentowali się inni nasi zawodnicy. Wygrywając wszystkie pojedynki w swoich grupach

awans do rundy pucharowej uzyskali Krystian Piekarski, Hubert Łopotko, Grzegorz Lasota i wcześniej wspomniany Dominik. Hubert i Krystian wygrali  wszystkie swoje pojedynki w rundzie grupowej pewnie awansując do rundy pucharowej, gdzie również zwyciężyli w swoich pierwszych pojedynkach.                                W meczach o awans do 1/8 zawodów zabrakło bardzo niewiele. Obaj swoje mecze przegrali w decydujących rozbiciach, wynikiem 5:6. Należy podkreślić, że Krystian rozegrał bardzo dobry mecz, z jednym z najlepszych obecnie  bilardzistów  w Europie – Mieszkiem  Fortuńskim z DSB Lubin kilkukrotnym w ostatnich latach zwycięzcą Rankingu Polski.

Fantastyczny wynik Dominika Zająca pozwala wierzyć w b. dobry sezon zawodników Metal-Fach LP Sokółka w tym roku.

Reasumując kwestie rankingów trzeba zaakcentować, że dwa zwycięstwa i drugie miejsce w krajowych rankingach 2020 naszych juniorów i seniora, to w tej trudnej rzeczywistości  piękna laurka sokólskiego bilarda.

Już w najbliższą sobotę 28 lutego, ruszają rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej. Nasza druga drużyna Metal-Fach LP II Sokółka, na własnym podwórku, w derbach Podlasia, zmierzy się z drużyną Elidy Białystok. W grupie rywalami sokółczan będą jeszcze ;dwie drużyny z Warszawy, drużyna z Kętrzyna oraz zespół z Mrągowa.

Natomiast w dniach 12-14 marca  startujemy z rywalizacją  w Bilardowej Ekstraklasie. Jak co roku rozegramy osiem niezmiernie trudnych meczów z najlepszymi zespołami w Polsce.

 Podobnie jak w latach ubiegłych w większości  gospodarzem tych imprez będą Kielce, zjazdy odbędą się w czterogwiazdkowym Hotelu Tęczowy Młyn i w Galerii ECHO, a na pierwszym z nich rywalami Metal-Fach Sokółka I będą drużyny;  Arkadia Tczew oraz DSB Baribal Lubin.

 Zmagania  bilardzistów, można na żywo  oglądać w  tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl,  You Tube i  telewizji  SPORTKLUB. Wyniki online  na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Na zdjęcich 1 - Dekoracja medalistów;  Dominik Zając – srebrny medal (Metal Fach LP Sokółka I ). 2- Organizatorzy i najlepsi zawodnicy; od lewej Dyrektor Światowej Federacji Bilardowej Marcin Krzemiński, Dominik Zając  (Sokóła)- 2 miejsce, Radek Baica (Akademia Bilardowa Rokietnica) – 1 mijsce, Konrad Juszczyszyn ( DSB Lubin) – 3 miejsce, Wojciech Sroczyński ( Cromo Stal - Katowice ) - 3 miejsce, Pani Katarzyna Kulasińska – Menadżer Klubu FRAME, Dariusz Kobacki – Wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Metal-Fach LP Sokółka

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.