Sokół 1946 Sokółka - Wigry II Suwałki - 0:1

W niedzielne popołudnie (05.09.2021) na stadionie miejskim w Suwałkach  rozegrano mecz Sokół 1946 Sokółka vs Wigry II Suwałki. Sokół 1946 Sokółka przegrał na wyjeździe 1-0 .

Pogoda dopisała dziś dla piłkarzy, mecz odbył się w bardzo przyjemnej aurze, był to bardzo widowiskowy mecz trzymający kibica w pełnym napięciu, mecz wart obejrzenia . Od pierwszego gwizdka sędziego rozpoczynającego pierwszą połowę meczu na terenie rywala Sokół Sokółka wszedł bardzo mocno w grę, rywale byli trochę zdezorientowani ale dzielnie odpierali ataki naszych Sokołów. Sokół miał dwie okazje których nie wykorzystał, dwa strzały przestrzelone nad poprzeczką niestety , ale również gospodarze nie mieli szczęścia , jedna piłka po strzale odbiła się od słupka, a druga zaliczyła poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. W drugiej połowie, a dokładnie w 56 min meczu Łukasz Kubrak strzałem z prawej nogi umieścił zwycięskiego gola w bramce Sokoła. Sokół nadal wierzył że może wyrównać, walczył dzielnie do końca, ale zabrakło czasu żeby odrobić stratę, małą a jednocześnie dużą bo te punkty równie dobrze mogły być nasze. Ale jak to w sporcie…małe potknięcie uczy więcej niż ciągłe wygrywanie, nie składamy broni tylko walczymy dalej. W przyszłym tygodniu w piątek  10.09.2021 gramy o 18.30 z Pasją Kleosin w Juchnowcu, serdecznie zapraszamy do kibicowania.

Mówi trener Wigry II Suwałki  Arkadiusz Szczerbowski

„Mecz nie należał do łatwych, ale jeżeli chodzi o mój zespól uważam że kontrolowaliśmy przebieg spotkania, byliśmy więcej przy piłce, na pewno więcej niż Sokół Sokółka. Wydaje mi się również że mieliśmy więcej sytuacji podbramkowych, jednak moja drużyna jest młoda,  jeszcze niedoświadczona i szkoda że nie podwyższyliśmy tego wyniku. Aczkolwiek uważam ze najważniejsze że jesteśmy tutaj zwycięzcami , wygraliśmy te spotkanie i już teraz możemy przygotowywać się do kolejnego spotkania.”

„Dzisiejszego popołudnia graliśmy mecz z Wigrami Suwałk, była to piąta kolejka.Trzeba oddać że zespół bardzo młody ,wybiegany więc na pewno nie grało nam się dzisiaj łatwo. Dziś mocno walczyliśmy, mieliśmy swoje sytuacje, mecz był moim zdaniem w miarę wyrównany, oczywiście nie mówię że mieliśmy nie wiadomo ile sytuacji żeby zdobyć bramki aczkolwiek mieliśmy takie sytuacje w pierwszej połowie meczu ale się nie udało. Daliśmy się złapać i straciliśmy w 56 min bramkę  później staraliśmy się odbić ale się nie udało więc trzeba powiedzieć że dzisiaj Wigry wygrały, ale czy zasłużenie….. Na pewno były zespołem fizycznie lepszym bo cały zespól jest złożony z młodych chłopaków. Najgorzej że dziś kontuzji doznał Jacek Dzienis i nie wiadomo czy będzie mógł zagrać w kolejnym meczu. Moim zdaniem , sędziowie trochę wypaczali spotkanie bo każde dotknięcie rywala praktycznie karali kartką. Szkoda bo jedziemy tyle kilometrów i zawodnicy dostają „śmieszne kartki” i ciężko moim Sokołom było wejść w kontakt z zawodnikiem przeciwnej drużyny, bo dostajesz kartkę i już to bardzo zniechęca do gry mowi Trener Krzysztof Stelmaszek .”