Sokół 1946 Sokółka vs Sparta 1951 Szepietowo

W sobotnie popołudnie (24.04.2021) na stadionie miejskim w Szepietowie rozegrano mecz Sokół 1946 Sokółka vs Sparta 1951 Szepietowo. Sokół 1946 Sokółka przegrał na wyjeździe 5-1. Spotkanie odbyło się bez udziału publiczności.
Gospodarze zaczęli mecz bardzo pewni siebie, widać było że są bardzo zdeterminowani i skupieni żeby wygrać mecz. Sokół zaczął spokojnie badając rywala i wierząc w swoje umiejętności, ale chwila nieuwagi i Sparta wykorzystała szansę i piłka powędrowała do bramki i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 1-0 dla gospodarzy. Początek drugiej połowy meczu był wyrównany i z nadzieją na wyrównanie, ale niestety marzenia o zremisowaniu przerywa Jakub Judzicki który w 74min podwyższa wynik na 2-0. Sokół pomimo przewagi punktowej przeciwnika dzielnie ruszył do boju, ale widać było że rywale trafili z formą i odbierali natarcia dzielnych Sokołów oraz kontrowali z całą mocą co przełożyło się na wynik 5-1 dla gospodarzy. Honorową bramkę dla Sokoła strzelił Bułkowski Bartłomiej. Sokół 1946 Sokółka spadł z 10 miejsca na 11 miejsce w tabeli.

Łukasz Lenkiewicz – prezes Sokół 1946 Sokółka
(..) przyjechaliśmy dziś do Szepietowa z dobrym nastawieniem i nadzieją na dobry mecz, ponieważ po ostatnich naszych porażkach chcieliśmy dać z siebie wszystko i osiągnąć dobry wynik. Niestety źle weszliśmy w mecz, w 15 minucie straciliśmy bramkę z rzutu rożnego, następnie mecz się wyrównał i graliśmy lepiej niż tydzień wcześniej z Mielnikiem w Sokółce. Gra była dobra i prezentowaliśmy się bardzo dobrze, niestety nie chcę komentować za bardzo pracy sędziów, uważam że jedną lub dwie bramki dostaliśmy z dużych spalonych, ale to już nie chodzi o to, tylko ze drużyna jest w głębokim kryzysie i stara się podnieść, ale dziś niestety nam nie wyszło. Niestety tak to często w sporcie bywa, i jest mi bardzo przykro że musze kolejny raz wam (kibicom) to przekazać. Teraz następny mecz gramy za tydzień - pierwszego maja z Dębem Dąbrowa Białostocka u siebie w Sokółce, chciałbym wszystkich zaprosić ale przez pandemie niestety nie mogę, a wasze wsparcie na pewno by nam pomogło. To jest mecz o dziewięć punktów i musimy zrobić wszystko żeby się utrzymać w czwartej lidze, bo widmo spadku do klasy okręgowej jest bardzo bliskie. Na pewno będziemy to wszystko analizowali i rozmawiali co było nie tak. Widziałem dziś serce do walki , zaangażowanie naszych Sokołów, natomiast było sporo błędów indywidualnych które musimy wyeliminować żeby myśleć o dalszej grze w czwartej lidze.
Chciałem podziękować z tego miejsca osobom którym nasz klub leży na sercu , przede wszystkim dla naszego starosty Piotra Rećko - Starosty Powiatu Sokólskiego, dla całego Zarządu Powiatu Sokólskiego na którego wsparcie możemy zawsze liczyć. Chciałbym też podziękować dla Jacka Kucharewicza i firmy METAL FACH oraz dla Pana Eugieniusza Mieczkowskiego i prezesa firmy GENES, i dziękujemy że jesteście z nami.

Robert Mioduszewski – trener
(..) przez pierwsze dwadzieścia minut byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, po stałym fragmencie gry w czternastej minucie pierwszej połowy meczu strzeliliśmy bramkę. Później gra się wyrównała i graliśmy jak równy z równym, aż do drugiej połowy w której Jakub Judzicki strzelił gola po którym odetchnęliśmy trochę. W osiemdziesiątej minucie straciliśmy bramkę co zmobilizowało nas do większej kontry co przełożyło się na wynik 5-1.