SIATKARZE LO SOKÓŁKA AWANSOWALI DO PIERWSZEJ LIGI!

SIATKARZE LO SOKÓŁKA AWANSOWALI DO PIERWSZEJ LIGI!

24 września w hali sportowej przy ul. Mickiewicza 11 odbył  się turniej II ligi siatkówki chłopców Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku.  W zawodach wzięły udział następujące zespoły: ZSZ Sokółka, ZSOiT Białystok, ZSHE Białystok, ZS Sokółka.

Turniej odbywał się w ramach dokończenia rozgrywek z ubiegłego sezonu, które zostały przerwane przez sytuację epidemiczną w Polsce. Dla siatkarzy z Liceum w Sokółce dobry start w tych zawodach oznaczał zapewnienie awansu do pierwszej ligi.  Zawody otworzył Starosta Sokólski Pan Piotr Rećko oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce Pani Anetta Zubrzycka.

Drużyna  LO Sokółka rozegrała dwa mecze. W pierwszym spotkaniu pokonała zespół ZSOiT Białystok 2:1, a w drugim zwyciężyła z zespołem ZSHE Białystok 2:0. Zawody stały na dobrym poziomie. Zespół LO Sokółka grał dokładnie we wszystkich elementach, czerpiąc radość z rywalizacji sportowej. Pojawiały się też momenty dekoncentracji, ale na szczęście nie trwały one zbyt długo.

Dwa zwycięstwa w tym turnieju zapewniły siatkarzom z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce awans do pierwszej ligi województwa podlaskiego, której początek zaplanowany jest na listopad 2020 r. Aktualnie siatkarze z Sokółki są na 1 miejscu w drugiej lidze z kompletem zwycięstw. We wtorek, 6 października, w hali przy ul. Mickiewicza 11 odbędzie się ostatni turniej, który wyłoni zwycięzcę II ligi.

Gratulując sukcesu siatkarzom należy wspomnieć, iż większość z nich to wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego MIKOLO, którzy siatkarskiego fachu uczyli się pod czujnym okiem trenera Krzysztofa Zaniewskiego.

Wyniki turnieju:

LO Sokółka – ZSOIT Białystok     2 : 1 (25:10; 22:25; 15:12)

LO Sokółka – ZSHE Białystok      2 : 0 (25:23; 25:18)

Skład reprezentacji LO Sokółka:

Konrad Rećko (kapitan), Jakub Grzesik, Adam Akimowicz, Krzysztof Pawłowski, Krzysztof Nasuto, Eryk Jelski, Jakub Cichowlas, Michał Szamreta, Szymon Wysocki, Augustyn Jackiewicz, Jakub Jelski, Dawid Witulski, Piotr Zabłocki

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Stanisław Marchiel

nauczyciel wychowania fizycznego

w Zespole Szkół w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.