Ruszyły zajęcia w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”

Ruszyły zajęcia w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”

Ruszyły zajęcia w ramach projektu pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”

    Z początkiem kwietnia w 5 szkołach prowadzących kształcenie zawodowe ruszyły zajęcia dodatkowe z jęz. angielskiego i technologii informacyjno–komunikacyjnych (ICT) oraz dodatkowe zajęcia wyrównawcze z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Zajęcia prowadzone są w ramach projektu „Kompetentni i wykwalifikowani”, którego beneficjentem jest Powiat Sokólski.
    11 kwietnia mieliśmy okazję gościć w ZSR im. mjr. H. Dobrzańskiego - Hubala w Sokółce na  zajęciach ekonomicznych z kwalifikacji A.35, które prowadziła Barbara Czechowicz.


    Pani profesor, jaki jest zakres tematyczny dzisiejszych zajęć? Czego uczy się młodzież?
Uczniowie pogłębiają wiedzę  w zakresie obsługi programu finansowo-księgowego oraz magazynowo-sprzedażowego. Są to programy, na których uczniowie zdają egzamin potwierdzający ich kwalifikacje w zawodzie technik–ekonomista.
    Czy udział w takich zajęciach będzie procentować w przyszłości?
Dzięki znajomości tych programów młodzież będzie miała większe szanse na zdobycie pracy po ukończeniu szkoły i zdobycie certyfikatu. Ekonomię spotykamy wszędzie, więc na pewno im ta wiedza się przyda. Na pewno dzięki temu uda im się odnaleźć wśród „papierów” w życiu dorosłym. Nieważne, czy będą oni pracować w biurze czy sklepie, młodzi będą mieli do czynienia z ogromną ilością dokumentów.


Uczeń Kamil Makuła


    Jak wrażenia?
Na pewno pomoże nam to zdać zbliżający się egzamin i uzupełnić wiedzę z lekcji.
Nie jest ciężko zostawać po lekcji?
I tak musimy się tego nauczyć. Ogólnie, wyniosłem z zajęć pozytywne wrażenia. W dodatku jest dobra atmosfera.
    Gdyby o zajęcia spytał Twój kolega, co byś mu powiedział?

Zajęcia pomagają, na lekcjach jest trochę trudniej przyswoić wiedzę. Tutaj podchodzi się do każdego bardziej indywidualnie.


Uczennica Sylwia Laskowska
    Czy jesteś zadowolona z zajęć?
Oczywiście. Pomogą mi utrwalić wiadomości, które zdobywam na lekcjach, oraz nauczyć się nowych rzeczy, które przydadzą mi się w życiu.
    Polecasz taką formę nauki koleżankom i kolegom?
Tak, uważam, że są bardzo pomocne. Możemy poświęcić więcej czasu na naukę przedmiotu, który nas interesuje, a na naukę którego nie wystarcza czasu w czasie zajęć lekcyjnych… 45 min to jednak mało. To na pewno będzie procentować w przyszłości.


Uczennica Alicja Markowska
    Co możesz powiedzieć o zajęciach?
Zajęcia oceniam bardzo pozytywnie, są prowadzone w sposób bardzo zrozumiały, każdy z nas przyswaja bez problemu wiedzę i każdy może się czegoś nowego nauczyć.
         Czego więc się dziś nauczyłaś?
Zakładać kartoteki kontrahentów, towarów, wiem, jak może funkcjonować firma, gdybym została przedsiębiorcą.


    W roku szkolnym 2017/18 zaplanowano przeprowadzenie 128 h zajęć z jęz. angielskiego, 98 h zajęć z ICT, 70 h zajęć z przedmiotów ogólnokształcących i 69 h zajęć z przedmiotów zawodowych. Dla 35 uczniów biorących udział w projekcie zostaną również sporządzone Indywidualne Plany Działania.

opr. P. Białomyzy

    Powiat Sokólski realizuje projekt pn. „Kompetentni i wykwalifikowani”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014–2020, Oś priorytetowa III Kompetencje i Kwalifikacje, Działanie 3.3 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki - poza ZIT BOF. Całkowita wartość projektu wynosi 1 006 375 zł, z czego 956 056,25 zł pochodzi z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w okresie
od 1.09.2017 r. do 30.06. 2019 r.

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.