Rozpocznij wspaniałą przygodę z szachami!

Rozpocznij wspaniałą przygodę z szachami!

Rozpocznij wspaniałą przygodę z szachami w LUKS Orient Sokółka już dziś!

7 powodów, dlaczego gra w szachy jest genialna (zwłaszcza dla dzieci).

Współcześni naukowcy bardzo intensywnie przeanalizowali tę grę. Według ich wniosków, szachy:

1. Poprawiają zdolności intelektualne
2. Zwiększają IQ
3. Poprawiają umiejętności arytmetyczne
4. Wyostrzają zdolności językowe
5. Kształcą umiejętności krytycznego myślenia
6. Wspomagają rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych
7. Mają walory terapeutyczne”

Autor: Elżbieta Szymańska, źródło: http://dziecisawazne.pl/7-powodow-dlaczego-gra-w-szachy-jest-genialna-zwlaszcza-dla-dzieci/

Trwa wciąż nabór dzieci do grup szkoleniowych.

Trenują u nas dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Mamy obecnie 4 grupy o różnym poziomie zaawansowania, w tym jedna to kurs nauki gry w szachy. Jesteśmy na etapie tworzenia kolejnej. Zapraszamy do nas na zajęcia próbne. Przekonaj się, czy jest to coś dla Twojego dziecka

Naszymi szachistami zajmują się profesjonalni instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia w małych 6-8 osobowych grupach, w przestronnych salach lekcyjnych. Zajęcia odbywają się w poniedziałek i piątek, od 16.30 do 19.30 w Szkole Podstawowej nr 1 (budynek 2, wcześniej Gimnazjum nr 1) w Sokółce, ul. Mickiewicza 2a.

Zawodnicy naszego klubu zdobywają medale: Mistrzostw Europy (szachy szybkie), Mistrzostw Polski (szachy szybkie), Eliminacji Międzywojewódzkich, Mistrzostw Województwa Podlaskiego, a najlepsi otrzymują nagrody i stypendia sportowe.

Nasz klub to również wyjazdy na turnieje, wakacyjne kolonie szachowe, imprezy integracyjne i okolicznościowe, zarówno dla dzieci jak też rodziców.

Dla miłośników gry w szachy organizujemy 45 turniejów w roku szkolnym (w tym 40 wtorkowych w Serce Polski Dom Rodzinny, Sokółka, ul. Kryńska 41, gdzie znajduje się nasza siedziba klubu).

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni” – P. Morphy

Wojciech Zajkowski

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.