Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ w Sokółce

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ w Sokółce

Na placu przy Zespole Szkół Zawodowych im. E. Orzeszkowej w Sokółce zebrani uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele władz rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Uroczystości rozpoczęło wprowadzenie pocztu sztandarowego, wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Państwowego. Dyrektor szkoły, Grzegorz Zalewski skierował kilka słów do zebranych uczniów, nauczycieli oraz gości. List okolicznościowy do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców w imieniu Starosty Sokólskiego Piotra Rećko odczytała Anetta Zubrzycka Kierownik Referatu Oświaty Starostwa Powiatowego w Sokółce.
„W dniu dzisiejszym inaugurujemy rok szkolny 2019/2020 to dla nas rok szczególny gdyż w pierwszych klasach uczyć się będę zarówno absolwenci gimnazjów oraz ośmioletniej szkoły podstawowej. To rok wielkich wyzwań dla uczniów, kadry pedagogicznej oraz organu prowadzącego. Ze swojej strony mogę zapewnić ze Powiat Sokólski dokłada wszelkich starań, aby szkoła była miejscem bezpiecznym, nowoczesnym i komfortowym. Pozyskujemy działania celem pozyskania środków na unowocześnienie bazy dydaktycznej, uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej i stypendia. Jednak najwięcej zależy od was drodzy uczniowie, to wy kierujecie swoją przyszłością, róbcie to mądrze i z odpowiednim zaangażowaniem. Niech rok 2019\2020 będzie czasem zdobywania nowych umiejętności , doświadczeń oraz rozwijania wszelkich zainteresowań. Pamiętajcie przy tym że szkoła, to nie tylko lekcje ale tez miejsce na zawieranie przyjaźni, naukę szacunku oraz otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Drodzy nauczyciele, życzę państwu realizacji ambitnych planów zawodowych oraz interesujących i budujących rozmów z uczniami. Mam nadzieję że praca z młodzieżą oraz odkrywanie nowych talentów będzie dla państwa źródłem radości. Szanowni rodzice, życzę państwu dumy z osiągnięć państwa dzieci oraz owocnej współpracy z dyrekcją i kadrą pedagogiczną szkoły. Niech ten rok będzie rokiem obfitującym w sukcesy uczniów, nauczycieli, rodziców i organu prowadzącego. Wszystkim życzę zdrowia, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, z poważaniem Starosta Sokólski Piotr Rećko”
Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Grzegorz Zalewski obchodził 20 lecie pracy zawodowej z tej okazji Kierownik Referatu Oświaty Starostwa Powiatowego w Sokółce Anetta Zubrzycka przekazała nagrodę oraz podziękowała za zaangażowanie i współpracę, chciałabym również życzyć panu sukcesów zawodowych i osobistych.
Po uroczystym apelu uczniowie wraz z nauczycielami rozeszli się do swoich klas.

W tym roku w Zespole Szkół Zawodowych im. E. Orzeszkowej w Sokółce naukę rozpoczyna ok. 290 uczniów w 13 oddziałach.

Referat Promocji
Maciej Białobłocki

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.