Rozpoczęcia II turnusu "Wakacje w mieście 2017"

Rozpoczęcia II turnusu "Wakacje w mieście 2017"

II Turnus "Wakacji w Mieście 2017" wystartował!

We wczorajszy poniedziałek nastąpiło nowe otwarcie – kolejna 45-osobowa grupka dzieci rozpoczęła swoje wczasowanie w ramach „Wakacji w Mieście 2017”. Tym razem do uczestnictwa w półkoloniach zaprosiliśmy starszą ekipę z roczników 2004-2007. Tak jak w ubiegłym tygodniu uszeregowaliśmy naszych obozowiczów wg ich zamiłowań do poszczególnych drużyn: żeglarskiej, tanecznej i ogólnosportowej.

Tradycyjnie już szereg wspólnych spotkań rozpoczęliśmy od integracji wszystkich grup na boisku piłkarskim. A gdy dzieciaki już nieco się poznały, wymieniły się pierwszymi wrażeniami i spostrzeżeniami nadszedł czas na zajęcia tematyczne – żeglarze udali się na pierwszą lekcję żeglugi nad Zalewem Sokólskim. Z kolei sportowcy i tancerki pozostali na obiektach OSiR, gdzie stawiali pierwsze kroki w rytmie zumby i szlifowali umiejętności piłkarskie. Ostatnim punktem poniedziałkowego spotkania była wizyta w placówce Straży Pożarnej w Sokółce, tam funkcjonariusze oprowadzili naszych kolonistów po swojej siedzibie, przekazali różne „smaczki” z codziennie wykonywanej służby, zademonstrowali przebieg akcji ratowniczej oraz zaprezentowali wóz strażacki.

Dzisiaj w programie jest wycieczka do białostockiego „Jumper Parku”. Po „hulankach” na trampolinach dzieciaki powrócą jeszcze do Sokółki na zajęcia tematyczne. Z kolei jutro planowana jest eskapada do Nadleśnictwa w Poczopku.


OSiR w Sokółce

 

Zdjęcia


Tagi:PowiatSokólskiosir sokółka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.