Reprezentowali Powiat Sokólski oraz Gminę Sokółkę na Mistrzostwach Polski

Reprezentowali Powiat Sokólski oraz Gminę Sokółkę na Mistrzostwach Polski

W dniach 05-07.07.2019r. w Oświęcimiu oraz 10-12.07.2019r. w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu Juniorów 15 i 16 letnich. Na każdych z zawodów rywalizowało około 500 zawodników z ponad 130 klubów z całej Polski. Na tej najważniejszej pływackiej imprezie na pływalni 50-metrowej nie mogło zabraknąć zawodników UKS Omega. W Oświęcimiu Sokółkę reprezentowała 15-letnia Zuzanna Rogowicz, natomiast w Lublinie rywalizowała trójka naszych zawodników 16-letnich: Agnieszka Ancypo, Julia Sołoniewicz oraz Eryk Michałowski. Mistrzostwa obywały się systemem porannych eliminacji oraz wieczornych finałów A i B.
Zawodnicy Omegi przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza oraz Rafała Czarneckiego spisali się bardzo dobrze, dwukrotnie kwalifikując się do finałów B / walka o miejsca 11-20 w Polsce/ . W rywalizacji o finały ustanowiono 5 nowych rekordów klubu.
W Oświęcimiu znakomity start na 200m stylem dowolnym odnotowała Zuzanna Rogowicz, zajmując 19 miejsce w Polsce. Zuzia uzyskała ponadto 24 miejsce w wyścigu na 400m stylem dowolnym oraz 29 miejsce na 100m w tym samym stylu.
W Lublinie zawodnicy Omegi dwukrotnie startowali w sesji finałowej. Znakomity start na 50m /poprawiony rekord klubu/ w stylu motylkowym odnotowała Agnieszka Ancypo, co dało jej kwalifikację do finału B.W finałowej serii Aga zajęła trzecie miejsce, co dało jej 13 miejsce w Polsce i najlepszą osiągnięcie w karierze. W swoich kolejnych startach na 50 m stylem dowolnym oraz 100m stylem motylkowym otarła się o sesje finałową zajmując dwukrotnie 22 miejsce /w stylu dowolnym zabrakło jej 0,13s/. Cztery rekordy klubu na dystansach 100m stylem klasycznym /26 czas eliminacji/, 100dowolnym /pierwsze 50m rozpoczął szybciej niż rekord klubu/ oraz 200 m stylem klasycznym. Start na 200m stylem klasycznym dał mu kwalifikację do finału B Mistrzostw Polski. Eryk w sesji finałowej zajął znakomite siódme miejsce, poprawiając przy tym czas z porannych eliminacji. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Sołoniewicz, zajmując 31 miejsce na 50m stylem motylkowym oraz 34 na 100 m stylem motylkowym.

Konrad Stackiewicz
trener UKS OMEGA w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.