Regaty o Puchar Starosty Ełckiego

Regaty o Puchar Starosty Ełckiego

Dnia 10-11 sierpnia odbyły się Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty Ełckiego.
Żeglarze zajechali na Plażę Miejską, na której witali się jakby, nie widzieli się latami (uściski, przytulaski), choć minęło od ostatniego spotkania raptem parę tygodni. Wodowanie łódek i płyniemy do portu Sportowych Pasji.
Na starcie ustawił się 11 Omeg. Nasz klub reprezentowały dwie załogi. Temperatura nieprzekraczająca 20 stopni. Mimo to na wodzie gorąca atmosfera. Wiatr słaby od 1 do 2 w skali Beauforta. Pierwszego dnia udało się przeprowadzić 3 wyścigi. Wieczorem organizatorzy wspaniale nas ugościli wspaniała kolacja żeglarską nad brzegiem Jeziora Ełckiego. Przyjaciele z Klubu Żeglarskiego "KAMENA" pięknie przygrywali na gitarze i śpiewali szanty.
Niedziela rozpoczęła się pochmurne. Straszył nas deszcz, którego faktycznie nie było. O 10 było już słonecznie. Start trochę się przeciągną, ponieważ musieliśmy poczekać na wiatr. Wreszcie udało się dla sędziego Michała przeprowadzić 3 wyścigi. Kierunek wiatru zmienił się o 180 stopni i przybrał na siłę w porywach do 3 w skali Beauforta. Zacięta walka do ostatniego wyścigu.
Wyniki przedstawiają się następująco:
A-037 Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - 3 miejsce.
"Biała Perła" - Piotr Kułak, Karolina Bronowicz, Daniel Wadejko - 6 miejsce.

Ostatnim punktem regat było uroczyste wręczenie nagród. Wszystkich uczestnikom oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy bardzo braci żeglarskiej z Ełku za gościnę i wspaniałą imprezę.
Połowa zmagań Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2019 za nami. Do końca sezonu już co tydzień będziemy spotykać się na zawodach! Do zobaczenia!

AHOJ!

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.